Horoskop na týždeň od 25.9. do 1.10.2017

Počas tohto týždňa bude na nás pôsobiť niekoľko vplyvov, najvýraznejších je päť, bohužiaľ skoro všetky tenzné, napäťové, prinášajúce výzvy, komplikácie a rôzne obmedzenia. "Psycho" dusná či nerealistické predstavy z predchádzajúceho víkendu môžu ovplyvniť ešte prvé dva dni, konzervatívne myslenie zase ďalšie tri pracovné dni týždňa. Prakticky celý týždeň môžeme byť nepokojní, nespokojní, nejako výstrední či mať snahy riešiť veci netradične alebo mať rýchle výsledky. Piatok a víkend môže zasa priniesť pohodlnosť, návykové tendencie, podliehanie emóciám, príliš idealizmu či ...

... naivity vo vzťahoch. No a posledný vplyv: od nedele začne pôsobiť akési uzemnenie do reálneho života, prinesie nám zvýšenie príťažlivosti aj potešenia z fyzických kontaktov.

Astrologické zaujímavosti: Dorastajúca Luna prejde v pondelok ráno zo Škorpióna do Strelca a v stredu večer do nasledujúceho znamenia Kozorožca. V sobotu ráno prejde potom do znamenia Vodnára, kde bude až do konca víkendu.
Vo štvrtok skoro ráno vytvorí Luna kvadratúru so Slnkom, jeden zo štyroch problematických aspektov medzi týmito nebeskými telesami počas celého obehu Luny okolo Slnka. Najmä nestabilnejšie osoby môže takéto pôsobenie slušne "rozhodiť", vyvarujme sa preto vo štvrtok doobeda všetkého neobvyklého, neriešme nič zahorúca!
Luna nám tento týždeň veľmi nepomôže; svojím pôsobením môže ešte vyhrotiť ťaživú situáciu danú konšteláciami planét: najmä v utorok od skorého rána až do obeda, tak isto v stredu od rána až do obeda, v noci z piatka na sobotu až do rána a tiež v nedeľu nadránom.

Napriek tomu, že už pár dní máme jeseň a Slnko vo Váhach (ktorým vládne Venuša - a tá je spolu s Marsom a Merkúrom v Panne), nedostanú energie znamenia Váh väčšiu možnosť uplatniť sa; až do soboty bude stále držať pomyselné žezlo (so svojím vládcom Merkúrom) znamenie Panny .

Merkúr ako planéta najbližšie pri Slnku sa pohybuje zverokruhom najrýchlejšie, často počas jedného mesiaca prechádza aj dvoma znameniami. Tento týždeň - v sobotu niekoľko hodín po polnoci - prejde s Panny do Váh. Na budúcich pár týždňov môžeme teda rátať so zlepšením komunikácie, s úprimnosťou a záujmom o intelektuálne témy, no aj s nerozhodnosťou a váhavosťou.
Pluto ako planéta najvzdialenejšia od Slnka sa pohybuje Zverokruhom systémom "cik-cak", "tri kroky dopredu a dva kroky naspäť". Presnejšie: za necelých sedem mesiacov prejde asi štyri a pol stupňa dopredu a potom sa počas retrográdneho pohybu (trvá päť mesiacov a jeden týždeň) vráti približne o dva a pol stupňa naspäť. A práve tento týždeň - vo štvrtok večer - sa Pluto po svojej retrográdnej fáze a zdanlivom dočasnom zastavení vydáva na cestu priamym smerom. Na vyše päť mesiacov sme dostali príležitosť pre naštartovanie procesov vnútornej premeny, menila sa aj naša celková životná orientácia - čo s tým teraz, v najbližších týždňoch a mesiacoch urobíme?    

Nejako tápete v tejto ťažkej dobe? Vašim najbližším či Vám osobne sa dejú "divné veci" a ich dopady sú pre Vás nečakané, bolestivé, šokujúce, neznesiteľné? Rozpadajú sa priateľstvá, obchodné, partnerské vzťahy aj celé rodiny a vy neviete, čo s tým?
Astrológia vie vysvetliť aj takéto stavy a nielen ozrejmiť, ale ponúknuť aj východiská. Dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.
Najbližší - Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop - chystám na niektorý z októbrových víkendov, podľa záujmu - ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 3 3 2 2
Býk 3 3 2 1 1 3 3
Bli 5 5 4 3 3 1 1
Rak 3 4 3 3 3 2 3
Lev 1 1 1 3 3 2 1
Pa 4 4 2 1 1 2 2
3 3 2 3 3 2 2
Ško 3 3 2 1 1 3 3
Str 1 1 1 3 3 1 1
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 1 1 1 2 2 1 1
Ry 3 3 2 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 12.08.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia