Horoskop na týždeň od 26.11. do 2.12.2018

Tendencie flirtovať, vyhľadávať romániky a rýchle "vzrúša" naznačené v závere minulého týždňa budú v tomto naberať na sile. Až k víkendu bude ich vplyv stále gradovať a nejeden z nás nedokáže príležitostiam odolať. V prvých dňoch týždňa však bude ešte dominovať priaznivý, šťastné náhody, mimoriadne okolnosti a ústretovosti prinášajúci vplyv Jupitera - planéty šťastia. Pre väčšinu z nás to teda značí - v prvej polovici týždňa môžeme ľahko naozaj veľa získať, v tej druhej - ak sa jedná o vzťahy, peniaze a posty ...

... - aj veľa stratiť. Preto by sme mali so svojou slobodou - ale aj so svojím menom - narábať opatrne. Pozor aj pri spontánnych rozhodnutiach a na rôzne výstrelky - nie všetky dokáže spoločnosť akceptovať! Stabilným párom to zasa môže priniesť nový svieži závan do ich intimity.

Astrologické zaujímavosti: Slnko, Jupiter a retrográdny Merkúr vytvoria počas pondelka a utorka v znamení Strelca (na štvrtom a piatom stupni) vzájomne konjunkcie, tým sa  - už doteraz dosť presvedčivý vplyv energií znamenia Strelca ešte o niečo zvýši.
Aj záver týždňa bude zaujímavý: znamenie Škorpióna sa znovu - a na niekoľko týždňov - pripomenie zvýrazneným vplyvom. Pretože v sobotu hneď po obede prejde stále retrográdny Merkúr zo Strelca naspäť do Škorpióna a v nedeľu večer prejde zasa do Škorpióna z Váh Venuša. Máme sa na čo tešiť!

Luna bude celý pondelok a v utorok do rána v Rakovi, do štvrtka obeda bude prechádzať Levom a do soboty poobedia znamením Panny. Zvyšok víkendu strávi potom Luna vo Váhach.  
V piatok po polnoci vytvorí Luna kvadratúru na Slnko, je to neharmonický aspekt medzi týmito dvoma nebeskými telesami. Našťastie väčšina z nás túto kritickú dobu strávi spánkom. A urobia dobre tí, ktorí budú vo vlastnej posteli :-) .
Ďalšie náročnejšie obdobia: v pondelok večer, v utorok skoršie ráno, veľmi kritických môže byť aj pár hodín okolo piatku obeda.
Tento týždeň máme aj niekoľko veľmi priaznivých období: v utorok večer, vo štvrtok ráno a v sobotu po obede.

Partnerské vzťahy tento týždeň veľmi riešiť netreba - a ak predsa len treba, príďte sa poradiť s astrológom. Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z nasledujúcich víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 4 3 4
Býk 3 2 3 3 2 1 2
Bli 4 2 2 4 5 2 2
Rak 2 2 3 2 2 2 3
Lev 2 1 1 1 3 1 1
Pa 3 3 3 3 4 1 2
4 1 1 2 2 1 1
Ško 1 2 3 2 2 1 2
Str 2 1 1 2 4 2 1
Koz 4 2 2 1 1 2 4
Vod 4 4 4 2 2 1 3
Ry 3 3 3 4 5 4 3

ˆ Milan Jurášek, 25.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia