Horoskop na týždeň od 26.2. do 4.3.2018

Mimoriadne priaznivý týždeň, no v pondelok ešte môžu ovplyvňovať atmosféru dozvuky z predchádzajúceho víkendu, prinášajúce určité napätie medzi pohlaviami. Pravdepodobné sú hádky, "vypravdovačky" no i erotické iskrenie a lásky na jednu noc. Od utorka začne pôsobiť každým dňom silnejúci vplyv Slnka s Neptúnom, prinesie zvýšenú intuíciu, fantáziu a predstavivosť, mnohí - nielen umelci - to využijú tvorivo. Iní sa budú viac venovať duchovným stránkam svojej bytosti, mystike a ezoterike. Hrozí však aj strata zmyslu pre realitu! Druhá polovica týždňa je vyslovene šťastná ...

... a bude priať našim zámerom. V harmonickom aspekte - v trigóne sa stretnú Jupiter (- veľké šťastie) s Venušou (- malé šťastie). Trúfnime si skoro na čokoľvek! A závere týždňa sa k celkovej harmonickej konštelácii pridá sextilmi aj Lilit, ďalej Pluto aj Mars. Toto naznačuje, že najmä víkend sa ponesie v duchu príťažlivosti, zoznamovania a zbližovania. Aj chuti na zakázané ovocie. Nadväzovanie vzťahov bude spontánne a bezproblémové, pokračovanie do intímnejšej roviny rýchle a bez zábran. Tak sa nechajme prekvapiť :-)

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň bude zaujímavá najmä nedeľa, od poobedia do polnoci sa v znamení Rýb vytvoria štyri konjunkcie: poobede Slnka s Neptúnom (na 14.-tom stupni) a od večera do polnoci vytvoria presné konjunkcie (na 28.-tom stupni) postupne Merkúr s Venušou a Chirónom, aj Venuša s Chirónom.
To ešte viac pridá už i tak výraznému pôsobeniu energií znamenia Rýb na presvedčivosti, je v ňom tých 5 vymenovaných planét. Sekundovať mu bude len znamenie Kozorožca (so Saturnom, Plutom a Lilit - všetko planéty či citlivé body, ktoré nemajú v astrológii dobrú povesť).        

Luna tento týždeň dorastá a speje ku splnu, ktorý bude v piatok nadránom v znamení Panny. Jeho účinok môže poznačiť noc zo štvrtka na piatok, tí citlivejší môžu ľahko vyparatiť niečo nerozumné.
Ďalšie problematické hodinky nám môže Luna pripraviť v utorok od rána až do obeda, v piatok od večera až do polnoci a okolo polnoci zo soboty na nedeľu..
Naopak priaznivo môže Luna pôsobiť v pondelok poobede, v utorok  večer, v stredu nadránom aj poobede, v piatok večer a tiež v nedeľu od rána až do obeda.
Luna začne tento týždeň svoju púť znameniami v Rakovi, od utorka skorého rána až do štvrtka rána bude v Levovi a následným znamením Panny bude prechádzať do soboty rána. Prevažnú časť víkendu bude potom Luna v znamení Váh.

Ste na životnom rázcestí, neviete sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať, ktorú z dvoch možností vybrať? Astrológia by Vám mohla poradiť. Objednajte sa na výklad svojho horoskopu!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez z skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvod do astrológie - dvojdňový seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop sme vo februári absolvovali. Ak by bol záujem, môžeme ho o mesiac, dva zopakovať. V termíne, ktorý sa Vám hodí.
Ako ďalší - pravdepodobne na niektorý víkend z druhej polovice marca - chystáme seminár Prognostické metódy - tranzity. Jeho termín môžete ovplyvniť.
Záujemcovia, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez z Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 1 1 3 3 2 2
Býk 1 3 3 2 2 2 2
Bli 3 3 3 5 5 3 3
Rak 2 2 3 1 3 4 5
Lev 2 2 2 4 4 2 2
Pa 2 4 4 4 5 4 4
3 2 2 4 4 2 2
Ško 2 3 3 3 3 2 2
Str 2 3 3 3 3 2 2
Koz 4 2 2 1 1 2 3
Vod 4 4 4 2 2 2 3
Ry 1 3 3 2 2 2 2
 

ˆ Milan Jurášek, 02.01.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia