Horoskop na týždeň od 26.3. do 1.4.2018

Už niekoľko rokov sme mali počas veľkonočných sviatkov náročnejšiu astrologickú konšteláciu a ináč to nebude ani v tomto. Najväčší vplyv budú mať tento týždeň konjunkcie - v strede týždňa Venuša s Uránom (slabšia) v Baranovi - je to o nezávislosti, originalite, súťaživosti v partnerstvách. o erotickom iskrení, rýchlych láskach i koncoch. Tie ďalšie dve budú výraznejšie: Slnko s Merkúrom tiež v Baranovi a Mars so Saturnom v Kozorožcovi. Ich účinok sa bude počas pribúdajúcich dní stupňovať, ...

... dokonca medzi nimi je niekoľko neharmonických kvadratúr so silným pôsobením, ktoré nám to môžu slušne skomplikovať. Takže: rátajme s ťažkosťami, neposúvajme problémy pred sebou, nebuďme v kŕči a v strese "z nestíhačiek", netlačme na pílu, pri všetkom radšej hamujme. Spoliehajme sa na svoj zdravý rozum! A neriskujme ani na lyžiach, ani za volantom! Tak si zvýšime šance, že prežijeme veľkonočné sviatky relatívne v pohode. 

Astrologické zaujímavosti: Planéty (okrem rýchlej Luny, ktorá sa zdrží v jednom znamení priemerne dva a pol dňa) už určitú dobu obsadzujú len jednu polovicu horoskopu, dokonca prevažnú časť tohto týždňa sa budú zdržiavať len v štyroch znameniach: v Baranovi, v Škorpiónovi, v Kozorožcovi a v Rybách. Až do soboty rána - vtedy prejde Venuša z Barana do nasledujúceho znamenia Býka. Už druhý mesiac absentuje živel vzduchu - býva spájaný s logikou, intelektom, so spracovaním informácií a tvorivosťou; tieto kvality môžeme v tomto období - ako jednotlivci i celé národy - postrádať.

V pondelok poobede prechádza dorastajúca Luna z Raka do Leva a v stredu poobede do nasledujúcej Panny. Od piatka večera až do konca víkendu bude potom Luna prechádzať znamením Váh.
V znamení Váh bude v sobotu poobede vrcholiť aj spln, ten nebude pre mnohých vôbec ľahký. Luna doplní už jestvujúce tenzné konštelácie medzi planétami na tzv. T-kvadratúru; opatrnejší by sme mali byť vlastne od rána až do večera!
Ďalšie hodiny, keď môže Luna svojím vplyvom priťažiť už aj tak náročnú astrologickú atmosféru týchto dní by mohli byť už tie prvé pondelkové, ďalej v stredu od polnoci až do rána, aj v stredu podvečer a tiež pár hodín v noci zo soboty na nedeľu.
Naopak, v utorok poobede a v piatok nadránom až do rána bude Luna pôsobiť priaznivo.    

Počas tohto týždňa nie je vhodná doba na riešenie svojich problémov, asi nie je vhodný ani ten nasledujúci. Ale počas tých ďalších by ste mohli pre seba niečo urobiť. A môže Vám pomôcť astrológia - čo, kde, ako, kedy ...
Stačí sa ozvať, email nájdete nižšie. 
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Úvod do astrológie - dvojdňový seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop sme vo februári absolvovali. Ak by bol záujem, môžeme ho o mesiac, dva zopakovať. V termíne, ktorý sa Vám hodí.
AAko ďalší - pravdepodobne na niektorý aprílový víkend - chystáme seminár Prognostické metódy - tranzity. Jeho termín môžete ovplyvniť.
Záujemcovia, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez z Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 5 3 2 3 3 5 5
Býk 2 3 2 2 2 2 2
Bli 2 1 1 3 2 2 2
Rak 2 2 1 2 2 4 5
Lev 2 1 1 2 2 2 2
Pa 2 2 1 2 2 4 4
4 2 2 4 4 2 2
Ško 2 3 1 1 1 3 3
Str 2 3 3 3 2 2 2
Koz 4 2 1 1 1 4 4
Vod 4 4 2 2 2 3 3
Ry 1 3 2 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 23.02.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia