Horoskop na týždeň od 26.6. do 2.7.2017

Prvý celý "rakovský" letný týždeň sa bude spočiatku javiť pohodovo a nálada počas skoro všetkých pracovných dní bude tomu aj nasvedčovať. Pozitívne vplyvy Merkúra, Marsa a Neptúna a ich harmonických aspektov medzi sebou nám môžu priniesť množstvo rôznych šancí na polepšenie si. V osobnom, partnerskom aj profesnom živote, v podnikaní, obchodovaní aj pri lobovaní. Treba len využiť výrečnosť, intuíciu, predvídavosť, rýchle myslenie a bohatú fantáziu a zisky sú vaše. Atmosféra bude priať aj kultúre, umelcom a umeniu. Treba len, aby city príliš neprevládli nad rozumom, pozor na impulzívnosť ...

... a zmeny nálad! Od piatka začne prituhovať, nemanipulujme ľuďmi okolo seba! Ani s informáciami, a najmä netlačme tam, kde treba plánovať a použiť diplomaciu! Počas víkendu môže dostať nejedno partnerstvo riadnu facku; nerobme preto nič, čo sa nedá vziať späť! Pre nehu, lásku, túžbu aj vášeň je najlepší už pondelok, to ešte doznievajú vplyvy z predchádzajúceho víkendu - škoda by bolo ich nechať len tak preplávať mimo nás :-) ! A verte, láska na prvý pohľad nie je výmysel ...       

Astrologické zaujímavosti: Vodný živel bude tento týždeň excelovať, znamenIa Rak aj Ryby budú so svojimi energiami aj pôsobením naozaj presvedčivé.
V sobotu ráno zmení Chirón - zranený liečiteľ - svoj chod na retrográdny. Na vyše päť mesiacov dostaneme príležitosť nájsť spôsoby, ako sa vyrovnať so svojimi zraneniami - nevhodnými postojmi, konaním aj neopatrnosťou sme si ich mohli dokonca zapríčiniť sami - aj znášať bolesti, ktoré ich sprevádzajú. Spomaľme, vytvorme si podmienky, aby sme mohli počúvať aj počuť svoj vnútorný hlas ...

Dorastajúca Luna prejde v pondelok pár minút po polnoci z Raka do Leva a v stredu nadránom do Panny. V nasledujúcich Váhach bude od piatka rána a v nedeľu večer prejde do znamenia Škorpióna.
V sobotu nadránom príde k presnej kvadratúre Luny zo znamenia Váh so Slnkom v Blížencoch. Tento tenzný aspekt ovplyvní vo väčšej či menšej miere skoro každého, najmä však tých, ktorým táto kvadratúra neharmonicky "sadne" na ich citlivé miesto v ich Osobnom horoskope (Slnko, Luna, Ascendent, ale aj iné prvky...)
Ďalšie náročnejšie chvíle až hodiny - počas ktorých môže Luna neharmonicky umocniť celkovú astrologickú klímu a jej dopad na nás - budú už tie prvé pondelkové, aj v pondelok večer, v utorok okolo obeda, v utorok večer až do polnoci (v tomto prípade je zároveň aj mnoho pozitívnych vplyvov), vo štvrtok skoro ráno (aj v tomto prípade je tiež aj mnoho pozitívnych vplyvov) a v sobotu skoro ráno aj večer až do polnoci.

Ste pred vážnym či menej vážnym rozhodnutím? Napr.: kedy, kam a s kým ísť na dovolenku, zostať v tej svojej práci, s tým partnerom..., - alebo radšej "to zabaliť" a začať nanovo? Alebo by bolo vhodné rozhodnutie o týždeň, mesiac či o pol roka odsunúť? 
Aj pri takýchto rozhodnutiach Vám môže pomôcť astrológia, veď percento pravdepodobnosti sa stále mení! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 5 5 5
Býk 4 2 1 1 2 2 2
Bli 2 2 3 3 1 3 2
Rak 2 2 1 2 4 5 3
Lev 2 2 2 2 2 3 2
Pa 2 2 1 1 2 3 2
3 3 2 2 2 2 2
Ško 3 3 1 1 2 3 2
Str 1 1 3 3 1 1 1
Koz 2 2 3 3 2 3 2
Vod 2 2 3 3 1 1 1
Ry 2 2 4 4 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 01.06.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia