Horoskop na týždeň od 26.9. do 2.10.2016

Pre niektorých z nás môže byť tento týždeň pokračovaním či až vyvrcholením rôznych obmedzení (aj zdravotných, najmä chronických), stratou nadobudnutého (aj postu) a vystupňovaných ťažkostí s prijatím reality, s nedostatočným sebaocenením alebo nepraktickosťou. Väčšina z nás však bude tento týždeň vnímať ako pohodový, priaznivé vplyvy z uplynulého víkendu sa zvýraznia, prinesú nám šťastné náhody, ocenenie v práci i v súkromnom živote. A táto priaznivá nálada môže vydržať až ...

 

... do piatka, počas víkendu ju ešte umocní harmonický vplyv Venuše. Môžeme sa tešiť na milé romantické príhody, láska u stabilných párov postúpi do vyššieho levelu, ďalších čaká kvalitné kultúrne vyžitie alebo mimoriadny umelecký zážitok. Len si to nepokazme neopatrnými nepremyslenými vyjadreniami!

Astrologické zaujímavosti: V utorok pred obedom prejde Mars zo Strelca do znamenia Kozorožca, aj v tomto znamení pobudne približne mesiac a pol. A prejaví sa viac materialisticky, až vykalkulovane.
Zaujímavejší je však Pluto, ako najpomalšia planéta našej Slnečnej sústavy chodí horoskopom systémom: "tri kroky dopredu, dva naspäť". V súčasnej dobe ide horoskopom v priamom smere necelých sedem mesiacov a následne retrográdnym smerom päť mesiacov a jeden týždeň. A práve v pondelok pred večerom končí svoju retrográdnu časť cyklu (začala 18. apríla) a vydá sa (nachádza sa v znamení Kozorožca) smerom k Vodnárovi. Nech na nás osud v uplynulých mesiacoch zapracoval tak či onak, boli sme/sme/budeme nútení/musíme to prijať. Nakoniec nič iného nám ani nezostáva.
No a v sobotu nadránom bude v znamení Váh nov. Ako každý nov, symbolizuje aj tento nový začiatok niečoho. A čoho konkrétne pre nás, na to by sme mali prísť my sami. Môže to byť - znamenie Váhy = partnerstvo. Ale nemusí.

Luna tento týždeň začne prechodom znamením Leva, kde bude až do utorka pred polnocou. Do piatka neskoršieho rána bude prechádzať znamením Panny a do nedele neskorého večera Váhami. Niekoľko posledných nedeľných hodín strávi potom Luna prechodom prvými stupňami znamenia Škorpióna.
Kritické hodinky dané okamžitým postavením Luny na konkrétnych stupňoch určitých znamení sú počas tohto týždňa v pondelok večer, v stredu večer, vo štvrtok večer a v nedeľu okolo obeda.

Potrebujete sa vyznať v tom, čo sa okolo Vás deje aj vyriešiť to najlepším možným spôsobom? Skúste astrológiu, príďte na výklad, môže Vám pomôcť!
Výklad môžeme urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre pokračujú aj v jeseni, ten úvodný
Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by mohol byť počas niektorého októbrového víkendu.
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 3 5 5 5
Býk 5 5 2 2 4 4 4
Bli 3 2 5 5 2 2 2
Rak 3 2 3 3 3 4 4
Lev 1 1 2 2 1 1 1
Pa 2 1 1 1 1 1 1
3 3 2 2 2 2 2
Ško 3 3 1 1 2 3 2
Str 1 1 3 3 1 1 1
Koz 2 2 3 3 2 3 2
Vod 2 2 3 3 1 1 1
Ry 2 2 4 4 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 10.09.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia