Horoskop na týždeň od 27.5. do 2.6.2024

Udalosti v tomto týždni môžu byť pre mnohých vyvrcholením ich májových snažení. Mars sa na 23. st. Barana stretne s Chirónom a vybudené dynamické energie nás môžu nútiť do rozhodnutí, až príliš tlačiť na pílu v duchu: "kedy, ak nie teraz". Nemusíme mať chybný úsudok, ale treba trikrát merať, a raz strihať! Ďalšia konjunkcia medzi Merkúrom a Uránom (presná v piatok a pôsobiaca od utorka/stredy do nedele) na 25. st. Býka prinesie vzrušenie z urýchľovania. Myslenia, ústneho prejavu, hľadania neprebádaných cestičiek... Prebudí sa intuícia, budeme duchaplní a...

.... veľa vedieť dopredu, no aj nervózni.
Áno, sú tu aj nejaké brzdy, ale rôzne výzvy prinášajúce neharmonické kvadratúry a opozície ani v tomto týždni nie sú. Len niekoľko polokvadratúr, tieto však mávajú len slabší účinok. Najsilnejšia z nich, pôsobiaca počas všetkých pracovných dní bude tá medzi Venušou a Marsom, presná v strede týždňa. Môže naznačovať, že medzi priateľmi, no najmä medzi partnermi nepôjde všetko hladko a že napr. nesúlad medzi nimi môže ľahko z bežnej polemiky prerásť do ostrej konfrontácie. Zároveň ale v pondelok ešte zažijeme dozvuky vášnivosti z predchádzajúceho víkendu, tieto energie by mohli hodne napätia rozpustiť. Utorok bude o rozumnom plánovaní a triezvom vyhodnotení toho uplynulého, niekoľko ďalších harmonizujúcich vplyvov si na nás "nebo" pripravilo aj na víkend. A keďže je tam "zamontovaný" aj Jupiter (naplnenie) a tiež Slnko (energia), naše snahy o pozitívne zmeny, najmä ak nebudú len sebecké ale ohľaduplné aj k tým najbližším, veľmi pravdepodobne padnú na úrodnú pôdu. A budúcnosť to iste potvrdí.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v júni
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Planéty sú naďalej umiestnené len v jednej časti horoskopu, pôsobenie energií znamení sa ale preskupilo. Slnečné znamenie Blíženci naberá od uplynulej nedele na sile, s dynamickými baranskými energiami treba však stále najmenej rovnako rátať. 

Do pondelka pred polnocou bude Luna prechádzať Kozorožcom, do štvrtka po polnoci Vodnárom a do soboty skoršieho rána Rybami. Prakticky celý víkend sa bude potom Luna zdržovať v znamení Barana.

Vplyv veľkých planét je aj počas tohto týždňa dostatočne výrazný, takže  Luna svojím vplyvom veľmi do celkovej atmosféry nezasiahne, .

V pondelok buďme uvážliví v ranných hodinách, na utorok sa tešme, najlepšie pre rôzne činnosti kde treba energiu sú v stredu hodiny okolo obeda a pár hneď potom.
Vo štvrtok si môžeme najmä podvečer a večer neústretovosťou a impulzívnosťou dosť skomplikovať, (možno si "blbú náladu" prinesieme z práce :(  ).
Pesimistické nálady a rôzne "depky" by nám mohli pokaziť piatok, ale iba časť, ak aj počas rána prídu, poobede aj odídu :)
Jedno z najsilnejších pôsobení Luny bude v noci z piatka na sobotu, až do poobedia. Konjunkcia s Neptúnom zvyčajne prináša ilúzie a sebaklam, môžeme byť zle pochopení aj najbližšími. Zvýši ale aj empatiu, no niekedy až príliš - treba sa vyhýbať negatívnym ľudom, alkoholu a tiež nerobiť dôležité, neodvolateľné rozhodnutia.
Pri hodnotení týždňa nebuďte v nedeľu poobede na druhých - ani na seba! - zbytočne prísni.  

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 1 1 2 2 1 1
Býk 2 3 3 3 3 2 2
Bli 2 3 3 3 3 2 2
Rak 4 2 3 3 2 3 2
Lev 2 2 2 3 3 1 1
Pa 1 3 3 2 2 2 2
3 1 1 3 3 2 2
Ško 3 3 3 2 2 2 2
Str 4 2 2 5 5 2 2
Koz 1 2 2 1 1 3 3
Vod 2 2 2 2 2 2 2
Ry 3 3 3 4 4 3 3

ˆ Milan Jurášek, 26.05.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia