Horoskop na týždeň od 27.6. do 3.7.2016

Prvé dni týždňa budú mnohí dodatočne hodnotiť ako náročnejšie. Pre niektorých môže byť bolestné vysporiadať sa s dopadmi chybných rozhodnutí, iných budú bolieť podvody, ďalší doplatia na klamstvá alebo nedokážu prijať či vyrovnať sa s novou skutočnosťou; všetko dôsledky nepriaznivých vplyvov Merkúra v uplynulom týždni. Platí nielen pre brexit. Tento týždeň sa k slovu výraznejšie dostane - v dobrom i zlom - symbol harmónie a vzťahov Venuša. V jeho začiatku môžme byť v siedmom nebi zo svojich nových vzťahov, umeleckých úspechov či kultúrnych zážitkov. Naozaj prelomová môže byť druhá polovica týždňa, niektorí nájdu lásku ...

... svojho života, iní zo svojich trvaliek urobia bývalé. Ďalším sa pošťastí niečo vyhrať či nadobudnúť skoro zadarmo. Zo šťastného víkendu vyťažia najmä umelecky založení, no dar fantázie a zvýšenej intuície poteší aj ostatných.

Astrologické zaujímavosti: Tento týždeň máme toho viac: v pondelok po obede sa stáva Chirón na päť mesiacov retrográdny, dostaneme príležitosť zmieriť sa s ranami a zraneniami, ktoré nám uštedril sám život aj naštartovať vnútorné procesy samoliečenia.
Vo štvrtok hneď po polnoci prejde Merkúr z Blížencov do Raka a pár minút neskôr sa pohne Mars - po dva a pol mesiacoch retrográdneho pohybu zo Strelca naspäť do Škorpióna - znovu direktívnym smerom. Máme poslednú možnosť zamyslieť sa nad svojím konaním, na prehodnotenie svojich snáh a cieľov, ktorým hodláme v najbližšej budúcnosti venovať energiu.  

Znamenie Raka je od svojho nástupu na pomyselný trón minulý týždeň v utorok na dianie v nás i okolo nás dostatočne presvedčivé. Počas tohto týždňa mu budú výdatne sekundovať aj ďalšie dve vodné znamenia: znamenie Ryby a Škorpión.

Luna ubúda a speje k novu, k nemu však tento týždeň nedôjde. V pondelok ráno opustí znamenie Rýb a prejde do Raka, v stredu na obed do Býka a v piatok po obede do Blížencov. V nedeľu poobede začne Luna svoju púť prvými stupňami znamenia Raka.

Hneď v pondelok večer vytvorí Luna z Barana kvadratúru na Slnko v Rakovi. Tentokrát môže byť jej účinok razantnejší a trvať až do polnoci, konajme len rozvážne! Ďalšie problematické chvíle až hodiny môže okamžitá poloha Luny mnohým spôsobiť v stredu ráno a v podvečer, tiež počas prvých hodín v piatok a v sobotu od skorého rána až do obeda.
Zaujímavé bude sledovať vplyv Luny počas štvrtka, bude výrazný, no výsledky neisté. Pre niekoho pozitívne, pre iných bolestné. Môže to byť aj deň rozchodov či opustení.

Potrebujete zhodnotiť, v akom období života práve ste, čo Vás s veľkou pravdepodobnosťou čaká o týždeň, mesiac či o rok? Do čoho sa pustiť, čoho sa vyvarovať? Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 2 2 2
Býk 2 3 1 1 1 2 1
Bli 1 2 1 2 1 2 1
Rak 4 4 3 1 2 5 2
Lev 2 3 3 3 2 2 1
Pa 4 5 3 1 1 3 1
5 5 4 3 2 3 3
Ško 2 2 2 4 2 2 1
Str 3 3 2 3 4 5 4
Koz 2 3 2 2 2 4 3
Vod 1 1 1 3 2 2 1
Ry 4 4 2 2 4 5 4

ˆ Milan Jurášek, 15.06.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia