Horoskop na týždeň od 27.7. do 2.8.2015

Týždeň bude na úrovni toho minulého, teda nemusel by zle dopadnúť. No vplyvy, ktoré zvýrazňujú výbušnosť, zvýšený výskyt kardiovaskulárnych príhod umocnených vysokými dennými teplotami aj zvýšenú nehodovosť zapríčinenú zbrklosťou a skratovým konaním z predchádzajúceho víkendu ovplyvnia aj prvú polovicu tohto týždňa. Pozor na úrazy, aj na elektrinu - "kope"! Od štvrtka môže prísť - a bude sa to k víkendu stupňovať - melancholická, "blbá" nálada, hanblivosť, iní/iné sa nedokážu dostatočne uvoľniť, hrozia nešťastia v láske a nedorozumenia s priateľmi a rodinou. Ako vyťažiť z tohto týždňa čo najviac?...

 

Hľadajme krehkú rovnováhu medzi optimizmom (naivitou) a opatrnosťou, začiatkom týždňa nám môžu pomôcť priatelia alebo niekto vplyvný, v závere zasa naša intuícia a originálne myslenie. Mnohí aj dobre zarobia.

Astrologické zaujímavosti: Levovské energie budú tento i pár nasledujúcich týždňov neprehliadnuteľné.
Od predchádzajúcej soboty retrográdna Venuša prechádza v piatok predvečer z Panny naspäť do znamenia Leva, kde sa zdrží ďalšie vyše dva mesiace. Viac nájdete aj tu. (Zvyčajne Venuša prechádza jedným znamením asi štyri týždne). Retrográdna fáza Venuše (býva približne každý rok a pol, trvá asi mesiac a pol) nám ponúkne viac príležitostí pobádať nad svojimi vzťahmi k ľuďom aj ku svetu a tiež schopnosťami mať niekoho alebo niečo (a ako) radi.
V nedeľu ráno sa stáva Saturn v Škorpiónovi - vrátil sa do tohto znamenia (na niečo vyše tri mesiace) po bezmála polročnom pobyte v Strelcovi - po vyše štyri a pol mesačnom retrográdnom, spätnom chode znovu direktívny.
Počas tohto obdobia sme dostali šancu osobne dozrieť, úspešne  uzavrieť nevyriešené či nedoriešené záležitosti. Viac som spomenul tu a tu. Áno, týka sa to aj osobnej slobody - Strelec, tiež vzťahov, zábran a sexuality - Škorpión

Dorastajúca Luna bude v pondelok a v utorok do večera v Strelcovi, potom až do štvrtka pár minút pred polnocou v Kozorožcovi, v piatok a v sobotu vo Vodnárovi a v nedeľu v Rybách.
V piatok hneď po obede bude vo Vodnárovi vrcholiť spln. Spln ako opozícia medzi dvomi protichodnými princípmi: aktívnym mužským - Slnko, a pasívnym ženským - Luna prináša do našich myslí i konania nepokoj, a rôzne skraty. Emociálne i v prejave. Spomínam to tu opakovane. V miere podľa dispozícií v našich Osobných horoskopoch; teda či okamžitá poloha Slnka alebo Luny "sadne" - a akým spôsobom - na nejaký citlivý bod nášho horoskopu. Na mieste je rozvaha, plánovanie, vyhýbanie sa rizikovým činnostiam a prostrediu. Nikam sa nežeňme; buďme prezieraví, rátajme aj s tými horšími alternatívami. Náhoda praje ľuďom pripraveným, a informovaným!

Ďalšie kritické hodinky y hľadiska Luny môžu byť hneď tie prvé popolnočné pondelkové, v utorok ráno, v stredu večer, celé štvrtkové predobedie a pár hodín okolo polnoci zo soboty na nedeľu.

Niečo ste neurobili práve najlepšie (dokonca priamo zvrzali) a hľadáte vhodný spôsob ako to napraviť? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 5 5 3 3 3
Býk 3 2 1 1 3 5 3
Bli 2 1 2 2 2 2 3
Rak 4 2 4 3 4 4 1
Lev 1 1 2 2 4 4 2
Pa 3 2 2 2 4 4 4
3 2 3 3 1 2 2
Ško 2 2 2 2 3 3 1
Str 1 1 2 2 2 2 3
Koz 2 2 1 1 3 3 1
Vod 3 3 3 3 4 4 3
Ry 3 2 2 2 4 4 2

 

ˆ Milan Jurášek, 01.06.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia