Horoskop na týždeň od 27.9. do 3.10.2021

Znamenie Váh aktivované troma planétami určuje hlavnú náladu tohto týždňa. Rýchlejšie Slnko dobieha pomalšieho Marsa a hoci k presnej konjunkcii ešte nedôjde, dá sa rátať s vhodným spojením vôle, sily a presvedčivosti. Každým pribúdajúcim dňom to môžme pocítiť viac, no budeme musieť pre to niečo aj aktívne urobiť; vo Váhach, pod vládou Venuše býva Mars predsa len menej akcieschopný (to ale vôbec neplatí vo vzťahoch :-) ). V každom prípade, metodickosťou a trpezlivosťou dosiahneme po tieto dni naozaj veľa. Iní zasa prežijú dni umeleckej inšpirácie a romantiky (Venuša...

... bude v trigóne s Neptúnom), sextily Pluta sľubujú aj dostatok vášne. V druhej polovici týždňa však pozor na to, čo, komu, kedy a ako poviete! A nič nepodpisujte pod časovým stresom!

Astrologické zaujímavosti: Dominancia vzdušného živlu a pozitívny vplyv Grandtrigónu z minulého týždňa pokračuje, akurát že pozíciu Marsa vo Váhach zaujalo Slnko. Ťažiť z toho budú najmä narodení v prvej polovici vzdušných a čiastočne aj ohnivých znamení.
Najväčšia astrologická udalosť týždňa je "otočka" Merkúra na 26. stupni Váh do zdanlivého spätného behu, hneď v pondelok ráno. Robieva to zvyčajne trikrát do roka, nabáda nás tým vracať sa k udalostiam, vyjadreniam a myšlienkam z predminulých pár mesiacov a prípadne niečo z toho dotiahnuť, zrevidovať, vyriešiť nanovo a naozaj . Vypočujme, poslúchnime ho.    

Luna bude do utorka poobedia v znamení Blížencov, do piatka nadránom bude prechádzať Rakom a do nedele predobedia znamením Leva. Zvyšnú  časť nedele strávi potom Luna v znamení Panny.

Luna celkovo harmonickú pohodu týždňa naruší svojimi neharmóniami viac ako inokedy. V pondelok od večera do polnoci sa vyvarujme chaosu, v stredu doobeda nebuďme zasa príliš razantní.
Počas štvrtka rozohrá Luna celú škálu vplyvov, takých aj onakých. Takže sa viac kontrolujme!
Od piatka obeda do večera nás môže Saturn niečím brzdiť či obmedzovať. Kritické môžu byť aj hodiny okolo polnoci z piatka na sobotu a tak isto zo soboty na nedeľu! 

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

 A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 4 5 5 2 2 2
Býk 3 3 4 4 4 4 3
Bli 1 1 3 3 1 1 1
Rak 4 2 3 2 2 3 2
Lev 1 1 3 3 1 1 1
Pa 3 3 3 3 2 2 1
1 3 5 5 1 1 1
Ško 2 2 3 3 3 3 2
Str 2 1 2 2 2 2 2
Koz 2 2 4 4 4 4 2
Vod 1 1 2 2 4 4 2
Ry 3 2 2 2 4 4 3

ˆ Milan Jurášek, 26.09.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia