Horoskop na týždeň od 28.12.2015 do 3.1.2016

Záverečný týždeň roka tiež nebude, tak ako niekoľko predošlých, ľahký. Pondelok bude priať pripraveným, mnohí môžu spoločensky či profesijne postúpiť, iní zasa dobre zarobia či výhodne nakúpia. Ďalších pár dní nás môže zradiť naša kritičnosť, vzťahovačnosť a najmä neschopnosť vyhýbať sa slovným konfliktom, až do štvrtka ich mnohí budú priam vyhľadávať. Iní budú naďalej revoltovať a meniť chod sveta okolo seba, na osobnej, spoločenskej i svetovej úrovni. Záver týždňa sa vydarí najmä tým, ktorí vedia čo chcú, aj ako na to, iní zasa skoro zázračne vyzdravejú, zregenerujú sa ...

 

... alebo sa po Silvestri dajú až podozrivo rýchlo "dokopy". Ďalším pomôže Neptún, planéta mystikov, no aj klamu a ilúzií; prinesie im citlivosť, intuíciu, bohatú fantáziu a umelecké schopnosti. Neptún však býva aj naivný romantik, ktorý nás ľahko môže na Silvestra či pár dní po ňom priviesť do cudzej náruče, v ktorej naozaj nemáme čo hľadať (a dostať). 

Astrologické zaujímavosti: Počas tohto týždňa sa mení dátum z decembra na január, starý rok prechádza do nového, no tých prechodov máme viac.
V stredu ráno, deň pred Silvestrom - prejde Venuša zo Škorpióna do Strelca. Venuša v Škorpiónovi býva silnejšie sexuálne založená, vášnivejšia až požívačná,  (ale aj žiarlivejšia a schopná vyrobiť skoro akúkoľvek scénu vlastne kdekoľvek). Možno je teda pred nastávajúcim Silvestrom pozitívne, že už toto znamenie opustí, že nastávajúceho Silvestra ovplyvňovať nebude.
K vlastnostiam Venuše v Strelcovi zasa patrí idealizmus, priveľká úprimnosť vo vzťahoch a aj určitá naivita, ťažko teda povedať, ktoré znamenie by k  silvestrovskej atmosfére vyhovovalo viac. Asi to závisí od uhla pohľadu, ako nakoniec vždy - či sa jedná o pohľad lovca/lovkyne, ktorí sa idú zabaviť "se vším všudy" či starostlivého rodiča, ktorý púšťa prvýkrát svoju dospievajúcu ratolesť na priateľskú party niekam na chatu, ani nevie poriadne kam :-)

V sobotu skoro ráno, deň po Novom roku prechádza zasa Merkúr, planéta myslenia a komunikácie z praktického, organizačne i obchodne zdatného, no i strohejšieho a konzervatívneho  Kozorožca do novátorského Vodnára.
No a v nedeľu poobede prechádza Mars, symbol akcieschopnosti a dominancie z partnerských Váh do znamenia Škorpióna.

Mars potrebuje na obeh celým zvieratníkom necelé dva roky, zvyčajne teda prechádza jedným znamením asi mesiac a pol. Raz za približne 26 mesiacov sa však stane asi na dva a pol mesiaca retrográdny (znameniami prechádza akoby, zdanlivo naspäť). V prvých mesiacoch roka mu teda bude trvať niečo vyše štyri mesiace, kým sa vráti na to isté miesto, na ten istý stupeň rovnakého znamenia - v tomto prípade na 24 stupeň Škorpióna.

Čiže v Škorpiónovi strávi dva mesiace, do prvej marcovej nedele a potom
(po asi jeden a pol mesačnom pobyte v prvej dekáde Strelca) sa do Škorpióna (do jeho poslednej dekády) na vyše dva mesiace znovu vráti.  

Mars nám teda v tomto roku  - platí pre všetky znamenia, no najmä pre znamenia vodného živlu - dopraje slušnú porciu odvahy, vášne, túžby a zvýšenej sexuality; o niečo viac ako po iné roky. 

Luna začína tento týždeň prechodom znamením Leva, bude v ňom až do utorka večera. Do piatka rána bude v Panne, do nedele večere vo Váhach a necelé štyri zvyšné nedeľné hodiny strávi prechodom prvými stupňami znamenia Škorpióna.
V sobotu skoro ráno vytvára Luna presnú kvadratúru so Slnkom, jeden zo štyroch výrazných aspektov medzi týmito nebeskými telesami, ktoré môžu najmä citlivejších jedincov mierne až výraznejšie citovo aj ináč vykoľajiť.
K ďalším problematickým chvíľkam z hľadiska okamžitej polohy Luny a jej aspektov na zvyšok horoskopu patria hodinky od utorka večera až do polnoci, v stredu okolo obeda a v sobotu po obede.
Naopak,  prvých pár hodín okolo polnoci na pondelok môžu byť - najmä pre umelecky naladených a romantikov - veľkým prínosom. 

Rozhodli ste sa vypočuť "hlas srdca" a dať mu od nového roka vo svojom živote prioritu, chystáte už patričné kroky? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte sa poradiť, čo na to hovoria hviezdy!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológomomom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu u Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 4 4 4 4 4
Býk 5 4 3 3 2 2 2
Bli 2 1 3 3 3 1 1
Rak 2 2 4 1 2 5 5
Lev 2 1 2 2 3 3 3
Pa 2 1 1 1 3 2 2
3 2 1 3 1 1 1
Ško 3 2 2 2 2 2 2
Str 3 2 4 4 3 3 3
Koz 2 1 3 3 3 3 3
Vod 2 1 3 3 1 1 1
Ry 4 3 4 4 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 19.12.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia