Horoskop na týždeň od 28.3. do 3.4.2016

Veľkonočný týždeň - pre niektorých možno dosť problematický - je za nami, tento by mohol byť svojimi prejavmi/účinkami ešte o niečo miernejší. Aj tak by sme však v jeho prvej polovici mali rátať s možnými dozvukmi strohosti a odmeranosti v rodinných a partnerských vzťahoch, s možnými rozchodmi či trápeniami z bezvýchodiskových riešení. Najmä tí, nad ktorými to ako keby visí už dlhšie. Druhá polovica týždňa dopraje tým, ktorí sa neboja kreatívne myslieť i konať a tiež primerane riskovať. Počas stredy a v nedeľu si dvakrát rozmyslime čo, komu a ako povieme; veď slovom môžme ...

 

... pohladiť i bodnúť! Iní nedokážu zľaviť zo svojich  tvrdohlavých postojov, ďalší nebudú zvládať nervové napätie alebo neopatrne prezradia niečo, čo bolo určené len pre ich uši.

Astrologické zaujímavosti:  Tento týždeň nás budú ovplyvňovať najmä energie slnečného znamenia Barana, no predchádzajúce znamenie Ryby bude so svojím vplyvom stále dostatočne presvedčivé.
Naznačenie atmosféry veľkonočného pondelka nájdete tu.

Luna tento týždeň cúva. Do pondelka rána bude prechádzať Škorpiónom, do stredy večera Strelcom a do prvých ranných hodín v sobotu znamením Kozorožca. Zvyšok víkendu strávi Luna vo Vodnárovi.
Z hľadiska polohy Luny voči Slnku (kvadratúra) môžu byť problematické hodinky vo štvrtok poobede, tie ďalšie - s ohľadom na aspekty na ďalšie planéty či citlivé body horoskopu - môžu byť od utorka poobedia až do stredy nadránom, tiež pár poobedných hodín v piatok. Nedeľa od obeda do skorého večera môže byť zasa pre mnohých veľkým prínosom (zviditeľnenie v pozitívnom zmysle? - politici, umelci, vedci?)  

K politickej situácii len málo: " Tak a máme tu novou vládu, pane Švejku" hovorí pani Mullerová. "Kdepak novou, vždyť je to ta sama, ta stará..."

Chystáte sa vymeniť svoju "starú" za mladšiu, ale stále váhate? Či je to ťah správnym smerom a čo bude o päť rokov, o desať? Aj na takéto otázky vie dať astrológia odpoveď, vypracovaním a výkladom Partnerského trojuholníka. Okrem tohto špeciálneho výkladu mám pre Vás aj štandardnú ponuku:
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce môžu v r.2016 byť v mesiacoch apríl jún, september december. 
Termíny sa prispôsobia
Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 3 1 1
Býk 3 3 2 1 1 1 3
Bli 2 2 2 3 3 1 1
Rak 2 3 2 3 4 2 1
Lev 1 1 1 3 3 2 2
Pa 3 3 2 3 3 2 2
3 3 2 3 3 2 2
Ško 2 2 2 2 2 3 3
Str 4 4 3 3 3 3 3
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 1 1 1 2 2 1 1
Ry 5 5 4 2 2 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 12.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia