Horoskop na týždeň od 28.9. do 4.10.2015

Týždeň začína Krvavým Mesiacom - splnom a zatmením Mesiaca v pondelok nadránom, tento deň by sme mali prežiť štandardne a aspoň doobeda nerobiť nič neobvyklé. Vyhýbať sa extrémom sa oplatí aj ďalších dňoch; ak to dodržíme, budú planéty na našej strane a ponúknu nám rôzne príležitosti, ako si polepšiť, zarobiť, dospieť k dohode či niečo napraviť. Nič nám síce nespadne samo do lona, no šance budeme mať nadpriemerné. V druhej polovici týždňa by sme si mali strážiť svoj podrezaný jazýček, možno aj nevinne vyslovenou poznámkou sa môžeme niekoho dotknúť! Alebo stratiť...

 

... priateľa či priateľku, možno aj ohroziť svoje zamestnanie. Cez víkend nepresadzujme svoje predstavy silou, nepomáhajme si klamstvom!

Astrologické zaujímavosti: Bezpochyby najdôležitejšou zaujímavosťou tohto týždňa je úplné zatmenie Mesiaca v znamení Barana hneď v pondelok nadránom. Bude viditeľné v celom priebehu, vrcholiť bude presne o 4:47 Selč. Tri roky sme takéto pozorovať možnosť nemali a ďalšie tri roky mať nebudeme. Úplné zatmenie potrvá 1 hodinu a 12 minút, celkovo bude zatmenie trvať vyše 3 hodiny. Takéto zatmenie volajú aj Krvavý spln, Luna (zatienená Zemou) bude zafarbená načerveno, osvetlená len nepriamymi slnečnými lúčmi, lámajúcimi sa v zemskej atmosfére. Zároveň pôjde o tzv. superspln, Luna na oblohe bude výrazne väčšia, pretože práve počas splnu bude na svojej eliptickej dráhe najbližšie pri Zemi. Takže: aby sme mali pekné počasie!
Z astrologického hľadiska zatmenie Slnka aj Luny výrazne ovplyvňuje tých ľudí, v horoskopoch ktorých aspektuje (konjunkcia, opozícia) nejakú planétu či citlivý bod horoskopu. V literatúre sa spomína, že väčšinou negatívne. A dĺžka vplyvu odpovedá dĺžke zatmenia, v tomto prípade viac ako tri roky (zatmenie vyše 3 hod.), rok a pol pred a ďalší rok a pol po. Prebiehajúce zatmenie by však nemalo byť nejako mimoriadne, na pozícii Slnka a Luny v horoskope - 4°40´Váh a Barana - sa nenachádza žiadna zo stálic, hviezd; tieto účinky vplyvu zatmenia umocňujú.

Pre mágiu a jej rituály bude tento spln mimoriadny, mal by nám pomôcť skoncentrovať myšlienky na imagináciu svojho zámeru s väčšou účinnosťou. Iní ho zasa využijú na umocnenie vášne v milostných vzťahoch.

Luna na svojej púti oblohou prejde z Barana (tu bude do utorka večera) cez Býka (do štvrtka večera) do znamenia Blížencov (do nedele nadránom). Počas ďalších nedeľných hodín bude prechádzať znamením Raka.
V nedeľu pred polnocou vytvorí Luna so Slnkom kvadratúru, tenzný aspekt, ktorý nám môže rôznymi nečakanosťami poznačiť nedeľné poobedie i nasledujúci pondelok ráno. Ďalšie kritickejšie momenty tohto týždňa z hľadiska polohy Luny vo zvieratníku môžu byť pondelok večer až do polnoci a v piatok od rána až do poobedia.
Máme tu však aj šťastné hodinky: utorok večer až do polnoci, v stredu doobeda a vo štvrtok doobeda.

Máte pocit, že dianie okolo Vás sa začína ako keby zrýchľovať, že sa vlastne stále niečo deje? A neviete čo s tým?  Aj v tomto Vám pomôže astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od októbra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 2 3 3
Býk 3 3 4 4 3 3 3
Bli 2 2 2 2 1 1 3
Rak 5 2 1 3 3 2 2
Lev 2 2 3 3 1 1 3
Pa 4 4 2 2 3 3 3
 2 2 3 3 1 1 3
Ško 2 2 2 2 3 3 1
Str 1 3 3 3 5 5 3
Koz 3 2 2 2 4 4 4
Vod 1 1 3 3 2 2 2
Ry 4 4 2 2 5 5 2

 

ˆ Milan Jurášek, 29.08.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia