Horoskop na týždeň od 29.1. do 4.2.2018

Väčšina z nás prežije pokojný týždeň (až sa mi žiada napísať ničnerobenia, veď nepriaznivé vplyvy sú veľmi mierne). V pondelok však bude ešte pôsobiť kvadratúra z uplynulého víkendu, a tá nás môže nútiť pristupovať ku všetkému netradične, extravagantne, alebo "prúsery" z víkendu zachraňovať podobnými ďalšími. Od piatka sa vplyv "hviezd" zvýrazní - "v dobrom aj v zlom". Niektorí budú netradične, no úspešne kombinovať, obchodovať, nakupovať, alebo len presviedčať tých naokolo, iných čakajú náhle a nečakané zmeny v partnerských aj iných vzťahoch. Najmä počas víkendu ...

 ... môžeme byť leniví, iní nekritickí, ďalší zasa nepremyslene minú veľa peňazí na luxus, ktorý ani nepotrebujú a ani si nemôžu dovoliť. Ešteže máme ten zdravý, sedliacky rozum, len ho počúvať!

Astrologické zaujímavosti: Zaujímavá bude najmä streda, posledný januárový deň. Pár hodín po obede prejde Merkúr z Kozorožca do Vodnára a pridá sa k Slnku a Venuši, ktorí už v tomto znamení sú. To na ďalšie dni a týždne výraznejšie posilní doposiaľ nevýrazný vplyv slnečného znamenia Vodnára (a oslabí doteraz dominantný vplyv znamenia Kozorožca). No i tak sa dá povedať, že na ďalšie dni môžeme rátať s vplyvom tandemu týchto dvoch znamení.

V stredu po obede bude vrcholiť aj spln, Luna v Levovi sa dostane presne naproti voči Slnku vo Vodnárovi. Preto - najmä citlivejšie povahy - rátajme s týmto dňom ako kritickým! Dôležité jednania aj "vybavovačky" na úradoch si nechajme radšej na ten nasledujúci deň, iste bude lepší ako (splnu) predchádzajúci utorok. 

Luna bude až do utorka večera prechádzať znamením Raka a do štvrtka večera Levom. Do soboty hodinku aj niečo pred polnocou bude potom v Panne a zvyšnú časť víkendu bude Luna prechádzať znamením Váh.

Mimoriadne a kritické hodiny odvodené od vplyvov Luny:
v pondelok skoršie ráno nás môže niečo mimoriadne rozladiť, v utorok poobede to môže byť dosť podobné, pre iných však môže byť utorok, najmä doobedie šťastným dňom. Úspešní môžeme byť aj v piatok vo večerných hodinách. V sobotu skoršie ráno sa na mnohých usmeje šťastie (škoda, že to asi väčšina prespí :-) ). A  tým, čo sú zvyknutí ponocovať môžu určité komplikácie priniesť nočné hodiny zo soboty na nedeľu.  

Každému z nás by sa páčilo, ak by sa nám počas života rôzne komplikácie vyhýbali, no nie vždy to tak býva. Preto je dôležité dopredu vedieť, aký okruh rôznych problémov pre nás osud nachystal, a kedy približne by k tomu malo dôjsť.
Aj pri odpovediach na takéto otázky Vám môže pomôcť astrológia!
Objednajte sa na výklad svojho horoskopu! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Na niektorý víkend vo februári chystáme úvod do astrológie - dvojdňový seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop .
Ak máte záujem, dajte vedieť, môžete dátum konania seminára ovplyvniť. 

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 1 1 4 4 3
Býk 3 3 5 5 3 3 3
Bli 4 4 1 2 3 3 1
Rak 2 3 4 2 2 2 4
Lev 4 4 4 4 4 4 2
Pa 2 2 2 4 2 2 2
3 2 2 2 2 2 1
Ško 2 2 3 3 3 3 2
Str 2 2 3 3 1 3 2
Koz 4 4 2 2 1 1 4
Vod 4 4 4 4 2 2 3
Ry 1 1 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 01.01.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia