Horoskop na týždeň od 29.10. do 4.11.2018

Pozitívna, tvorivá nálada z minulého víkendu nám vydrží ešte pár dní, dokážeme sa presvedčivo vyjadrovať, šikovne kombinovať, využiť svoj post aj známosti. Iných zasa zaujmú filozofické otázky, viera či humanita. S pribúdajúcimi dňami sa však u mnohých dostane do popredia potreba väčšej voľnosti do vzťahov. Rátajme teda so zmenami - a nielen v partnerstvách, aj náhlymi vzplanutiami i ochladnutiami, rozchodmi aj podrazmi. Ďalší zasa utratia "vlastne za nič" veľa peňazí. V závere týždňa sa mnohým zvýraznia ...

... umelecké sklony, citlivosť aj fantázia, iní zasa nájdu - zo zdanlivo bezvýchodiskových situácií - perspektívne riešenia v duchu: všetko zlé je na niečo dobré"!

Astrologické zaujímavosti: Vyzerá to tak, že v novembri budeme "menej škorpiónskejší" ako v októbri. Že energie znamenia Škorpióna budú pôsobiť o niečo menej. A to tým, že 31.-ho októbra opustia znamenie Škorpióna hneď dve planéty - skoršie ráno prejde Merkúr do nasledujúceho znamenia Strelca a neskoro večer zasa retrográdna Venuša znovu do predchádzajúceho znamenia Váh.

Luna bude počas tohto týždňa až v piatich znameniach. Prvú polhodinku z pondelka bude ešte v Blížencoch, do stredy nadránom bude prechádzať Rakom a do piatka skoršieho rána Levom. V nasledujúcej Panne však Luna  do konca týždňa nevydrží, v nedeľu doobeda prejde do znamenia Váh.
Skoro každý týždeň to tak vyjde, že máme počas neho buď spln, alebo nov, alebo kvadratúru medzi Slnkom a Lunou. Všetko "háklivé", niekoľko hodinové obdobia, keď nás môže niečo rozhodiť a my zareagujeme nečakane, až skratovo. Aj tento týždeň, v stredu večer dôjde ku kvadratúre medzi Slnkom v Škorpiónovi a Lunou v Levovi. Obidve sú to pevné znamenia, "stoja si za svojím", niekedy až príliš. Dajme si preto pozor, aby sme sa zbytočne nepohádali! Alebo ani príliš neoponovali šéfovi - aby nevycítil, že do veľa vecí vidíme omnoho viac, ako on :-) .
Ďalšie problematické obdobie - z hľadiska okamžitej polohy Luny - môže byť v stredu skoro ráno, má to však aj pozitívnu stránku - pre niekoho to zasa môže byť nový začiatok.
Náročnejšie hodiny vidím aj v sobotu - znovu od skorého rána (radšej treba v piatok večer zostať doma ako ísť oslavovať s pochybnou partiou).

Neviete sa rozhodnúť medzi dvoma možnosťami - aj jedna aj druhá má pre Vás aj výhody aj nevýhody? Alebo naopak, ste si správnosťou svojho rozhodnutia tak istí, že pripomienky priateľov beriete ako kuvičie hlasy? Čo tak využiť astrologické poradenstvo?
Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad! !
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop chystáme na niektorý z nasledujúcich víkendov. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 2 2 2
Býk 2 2 5 3 2 2 2
Bli 2 2 2 2 5 5 2
Rak 2 3 4 2 2 1 3
Lev 3 3 4 4 3 3 3
Pa 1 1 3 3 4 4 3
3 3 2 1 2 2 1
Ško 3 3 5 5 3 3 3
Str 2 2 3 3 3 3 2
Koz 4 4 2 2 1 1 2
Vod 4 4 4 4 2 2 2
Ry 1 1 3 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 25.09.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia