Horoskop na týždeň od 29.2. do 6.3.2016

Výrazne sa zvolebnieva. Rôzni wrestleri - najmä zo "štandardných politických strán" -, ktorí zápasili a stále zápasia - za naše peniaze, samozrejme - "za nás a naše záujmy", vo svojich najlepších dresoch predvádzajú najlepšie kúsky (férové i tie menej); aby potvrdili, že si našu dôveru naozaj zaslúžia. Teda aby boli znovu zvolení. Aby mohli ďalšie roky pokračovať v tom čo doposiaľ. No tí, čo aspoň zbežne sledujú politické dianie, odhalenia rôznych káuz a ich následné šikovné zametania pod koberec a ... atď., už vedia, koho budú voliť. Možno nie presne, ale dve-tri strany, hnutia majú isté. Stopercentne však vedia, koho v žiadnom prípade voliť nebudú. Ako hovorieval James Bond: kto zlyhal/zradil jedenkrát, zlyhá/zradí aj nabudúce. Ako teda korešponduje vplyv hviezd s predvolebnou atmosférou, ...

 

... ako ovplyvnia výsledok volieb tí, ktorí sa rozhodnú na poslednú chvíľu? A najmä kvôli ktorým sa títo lídri zúčastňujú debát v rádiách a rôznych TV?

Astrologické zaujímavosti: V sobotu pred obedom prechádza Merkúr z Vodnára do Rýb, a v nedeľu nadránom Mars zo Škorpióna do Strelca. Počas víkendu vrcholia aj jediné dva nepriaznivé aspekty; v sobotu ráno Merkúra s Marsom - hádky, konflikty, rýchle závery a v nedeľu ráno Slnka so Saturnom - chlad, rezervovanosť, pesimizmus. Okrem víkendu ovplyvnia tieto aspekty  - hoci v menšej miere - aj druhú polovicu týždňa. To však už bude moratórium, ináč by sme si užili aj pekné výmeny názorov a tvrdé slovné útoky! 

Astrologicky môže horespomenutý prechod Merkúra v sobotu naznačiť prechod od analytického, slobodomyseľného, tradície odmietajúceho prístupu - koho vlastne voliť - k intuitívnemu, no aj prostredím či okolnosťami ovplyvnenému rozhodovaniu. Doobeda by teda mali viac prísť voliť tí, ktorí majú svoj názor a chcú zmenu. V sobotu, presne o 17:21 hod. však zároveň prechádza Luna z Kozorožca (tradície, konzervatizmus - teda tradičné strany) do slobodomyseľného Vodnára. Karty tak môžu zamiešať  - v prospech netradičných, novátorských či nových strán - aj ľudia, ktorí prídu voliť v závere dňa.

A ako by mohli dopadnúť strany vo voľbách z pohľadu na horoskopy ich lídrov?
Dáta ich narodenia mám z netu, samozrejme čas tam nie je uvedený, Osobné horoskopy teda nie sú kompletné. Sú definované asi z dvoch tretín dôležitosti (pre niekoho o niečo viac, pre iného zasa menej), možno zostávajú skryté aj výrazné dominanty jednotlivých horoskopov.  A pre Tranzitné horoskopy to platí ešte viac. Preto môže byť výpovedná hodnota takéhoto bleskového pohľadu v niečom trochu, dosť (niekedy aj vážne) mimo :-).

Takže, podľa abecedy:

Bugár Béla -  Rak, v ňom len Slnko, dominanta horoskopu Cradle s Jupiterom (rozmach, úspech), na ktorom je práve tranzitujúca Lilit. Silný tranzitujúci Urán, planéta zmien. Bude tam podraz (SMK, KDH, SNS?), snahy byť "za nevestu" mu veľmi pravdepodobne nevyjdú.

Danko Andej - Lev. Priveľké očakávania. Aj keď tranzitný horoskop naznačuje určité obmedzenia, zadarí sa im a s výsledkom by mali byť spokojní. Do parlamentu sa dostanú, k predpokladanej spolupráci s víťazom volieb však asi nedôjde. Hoci ... Urán má iste niečo v talóne ...

Fico Róbert - výrazná Panna, cieľavedomosť (mala by to byť najmä služba). Dominanta Prst boží, Lilit a Dračia hlava. Práve Dračia hlava je na Slnku, Jupiter je v Panne. Je to o prispôsobení sa k/v spolupráci (alebo o rozchode?); urobí všetko pre to, aby to vyšlo. Osobne ťažko ponesie výsledok.

Figeľ Ján - silný Kozorožec, osudový, s veľkou dávkou šťastia. To však v tomto období nezapracuje, ľudia mu neuveria. Idealizuje si skutočnosť, priaznivé aspekty Uránu však naznačujú, že spolupráca - asi s víťazom volieb, aj keď pred tým opakovane vylučovaná - by mohla vyjsť.

Kollár Boris -  ďalší Lev. Výrazné aj znamenie Panny - služba, a Rýb - obeta. Astrologicky výborne zvolený názov strany, ľudí oslovia. Obmedzenia sú výraznejšie, na parlament to nevidím, nad tri percentá by sa mali dostať.

Kotleba Marián - Baran. Tranzitujúci Urán na Slnku, takýto Urán býva ako blesk z jasného neba -  možné je všetko! Pluto symbolizuje náročné zmeny, aj nebezpečenstvo pre seba i okolie. Ak to zvládne a využije ponuku Saturna - stabilita a istoty; dôveru dostane. Do parlamentu sa dostane tiež.

Matovič Igor - Býk. V tranzitnom horoskope je veľa tenzií, aj Urán v opozícii na Urán. No aj priaznivo umiestnený Jupiter. Ten ho podrží, do parlamentu sa samozrejme dostane, v nasledujúcich prípadných rozhovoroch o spolupráci bude záležať na jeho diplomacii. Uhrá to. 

Procházka Radoslav - Baran, dominanta Mars so Saturnom v Blížencoch - ide si chladnokrvne za svojím. Viacnásobne tenzne atakovaný Urán, aj opozíciou Urána, prevládajú aj ďalšie nepriaznivé aspekty. Ľud asi nepresvedčil, pravdepodobne bude z výsledkov sklamaný.

Sulík Richard - Kozorožec, v ňom má len Slnko. Aspekty tranzitujúcich planét sú rozporuplné, je v období, keď dokáže presvedčiť aj verejnosť, aj iné strany ku spolupráci, tiež ich však aj odradiť. Priaznivý Jupiter je na jeho strane, do parlamentu sa teda dostane.

Odhadom vraj môže byť až milión voličov, ktorí ešte nevedia či prídu, alebo koho budú voliť. Uvidíme teda, aké vplyvy hviezd zavážia a ako zareagujú tí mladí.

Luna bude v pondelok v Škorpiónovi a do štvrtka obeda v Strelcovi. V sobotu pred večerom prejde z Kozorožca do Vodnára. Počas soboty nevytvorí žiadne neharmonické aspekty, ktoré by mohli ovplyvniť naše rozhodovanie, ako a či vôbec ísť voliť.

Chcete sa v sebe viac vyznať? V tom, čo sa s Vami a okolo Vás deje?  Svojimi postupmi Vám môže pomôcť astrológia!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám absolvovanie astrologických sebaspoznávacích seminárov), v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce by mohli byť v najbližších mesiacoch, v termínoch podľa Vášho záujmu.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 3 3 1
Býk 5 3 3 2 3 3 4
Bli 3 2 2 1 2 1 3
Rak 2 4 3 3 4 2 2
Lev 3 3 3 2 2 2 4
Pa 3 3 3 2 2 1 4
3 1 1 1 3 1 1
Ško 1 2 2 1 1 2 3
Str 3 4 4 3 3 2 3
Koz 2 2 2 1 2 1 2
Vod 3 1 1 1 2 1 2
Ry 2 5 5 4 2 2 3

 

ˆ Milan Jurášek, 28.02.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia