Horoskop na týždeň od 29.4. do 5.5.2024

Aj keď na prvý pohľad to vyzerá, že najväčším "postrachom" tohto týždňa môže byť kvadratúra Venuše z Býka s Plutom vo Vodnárovi, je to len časť pravdy. Rôzne turbulencie a zmeny v partnerských aj iných vzťahoch očakávajme skoro každý deň. Mnohí - aj šťastne zadaní - sa okúzleniu niekým pre nich atraktívnym asi nevyhnú, možno ani nebudú chcieť. Tak to na prvé májové dni tentokrát vyšlo. U naozaj stabilných párov - a to je ten najpozitívnejší variant prejavu týchto energií - môže dôjsť k mimoriadnym emocionálnem zážitkom. Iní sa "len" dopracujú k poznaniu, že aby...

... ich to spolu ďalej bavilo a obohacovalo, niečo treba zmeniť... Ale čo presne?, možno zatiaľ nevedia, len tušia.
Najsilnejší vplyv pôsobiaci počas celého týždňa, a ktorý sme už cítili v závere toho minulého je konjunkcia (v pondelok presná) Marsa s Neptúnom. Tá môže spôsobiť (okrem tam už spomenutých) aj podráždenosť, nervozitu, uverenie preludom, zotrvávanie v ilúziách aj pochybnosti o sebe...
Druhú polovicu týždňa však oživí harmonický sextil dynamického Marsa z Barana s Plutom, ten by nám mal dodať chýbajúcu energiu aj presvedčenie, do akých oblastí ju nasmerovať 

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v máji
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Čaká nás niekoľko zmien astrologickej klímy, najmä v prvej polovici týždňa.
V pondelok poobede prejde Venuša z dynamického (možno aj vyzývavejšieho) Barana do predsa len stabilnejšieho Býka,
v utorok podvečer opustí Mars opatrné Ryby a prejde do "svojho" znamenia, do Barana. Od pondelka či utorka môže byť pre mnohých teda niečo - alebo aj všetko - ináč.
A vo štvrtok večer sa Pluto, ako prvá z pomalých planét úplne zastaví a vydá sa horoskopom naspäť, k znameniu Kozorožca (prejde tam za 6 týždňov). Znovu nám prichádzajú - tak ako každý rok o tomto čase - príležitosti pre procesy vnútornej premeny, pre mnohých aj hľadanie novej životnej orientácie.

Luna bude do utorka podvečera prechádzať Kozorožcom a do štvrtka večera Vodnárom. V sobotu pred polnocou prejde z nasledujúcich Rýb do znamenia Barana, kde bude až do konca víkendu.

Vyzerá to, že tentokrát nám Luna so svojimi aspektami viac dní skomplikuje ako inokedy:
V pondelok , najmä k večeru sa nesnažme mať vždy posledné slovo,
V utorok hrozia od poobedia neústretovosti, pre náruživé páry prinesie ale skoršie ráno mnoho radosti
aj v stredu počas dňa treba konať opatrne, nezvládnuté emócie a podráždenosť môžu veľa pokaziť!
Vo štvrtok, najmä počas doobedia, to môže byť podobné, možno ani nebudeme vedieť, čo vlastne chceme,
Piatok vyzerá ako jediný pokojnejší deň a spobota možno tiež, poobedie a večer však môže priviať rôzne chiméry, preludy a sebaklamy, snáď len umelci a zaľúbení sa potešia tejto nálade...
Nedeľné doobedie môže byť až príliš dynamické, čo treba riešiť  si nechajte na poobedie a večer.  

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 2 2 1
Býk 1 1 4 4 1 1 2
Bli 3 3 1 1 3 3 1
Rak 5 5 4 4 2 2 4
Lev 3 3 5 5 3 3 3
Pa 3 3 2 2 4 4 2
3 3 3 3 2 2 4
Ško 1 1 3 3 2 2 2
Str 2 2 3 3 3 3 2
Koz 1 1 2 2 1 1 3
Vod 2 2 2 2 2 2 2
Ry 1 1 3 3 1 1 2

 

ˆ Milan Jurášek, 28.04.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia