Horoskop na týždeň od 29.5. do 4.6.2017

Celý tento týždeň poznačí - od pondelka možne ešte nenápadne, no od utorka už výraznejšie - konjunkcia Venuše s Uránom, ktorá bude kulminovať v sobotu doobeda. Bude v ohnivom znamení Barana, už sama Venuša z tohto znamenia pôsobí ráznejšie, súťaživejšie, vyzývavejšie, sexuálnejšie. No a silné spojenie s odosobneným Uránom - ktorý chce byť slobodný, svojím pôsobením narušuje poriadok, systém - naznačuje, že v oblastiach všetkých druhov vzťahov môže prísť k rôznym nečakanostiam. Veď Urán, to je rebel, taký pubertiak v nás; nechce obmedzenia, potrebuje zmenu! Rýchle lásky ...

... aj rozchody, "kamalásky", originalita v umeleckom prejave, aj snaha šokovať...
Stabilné vzťahy však tieto skúšky ustoja, v druhej polovici týždňa si ešte potvrdia, že k sebe patria. Iných zasa v tom čase zaskočia rôzne podrazy a nečakané hrubosti. Pre niekoho môže byť víkend šťastný (nová láska - a vyzerá perspektívne..., nečakané peniaze, šťastie, pohoda), iným sa "zrúti svet", doplatia na naivitu, aj finančne.
Pozor si však treba dať už aj v pondelok (a možno aj v utorok)! Astrologická atmosféra začiatku tohto týždňa bude kopírovať tú z víkendu predchádzajúceho. Múdre bude teda nevyhľadávať adrenalínové športy a rôzne rizikové situácie, aby ste nedopadli ako tu.

Astrologické zaujímavosti: To astrologicky najzaujímavejšie sa udeje až v nedeľu: k večeru prejde Mars do znamenia Raka a nasledujúci približne mesiac a pol poteší všetky znamenia vodného živlu. Mars okrem dostatku energie predstavuje, symbolizuje aj erotickú stránku mužského typu, viac pre túto oblasť pozrite tu a pre letné mesiace, nájdete tu.

Dorastajúca Luna bude do pondelňajšieho poobedia v Rakovi, do stredy večera v Levovi a do soboty nadránom v znamení Panny. Zvyšnú časť víkendu bude potom Luna prechádzať znamením Váh. 

Vo štvrtok poobede vytvorí Luna kvadratúru so Slnkom, je to jeden zo štyroch kritických vzťahov medzi týmito dvoma nebeskými telesami počas jedného cyklu Luny, teda približne počas mesiaca. Ľudia môžu reagovať unáhlene, hádavo až agresívne. A tentokrát to môže byť ešte náročnejšie: Luna doplní svojou polohou konšteláciu -zoskupenie viacnásobných tenzných aspektov - na Veľký kozmický kríž.
Ďalšie problematické chvíle až hodiny môže Luna svojím okamžitým vplyvom z určitého stupňa toho-ktorého znamenia umocniť alebo priamo vybudiť (samozrejme v miere podľa nášho Osobného horoskopu) v nasledujúcich termínoch: v pondelok nadránom, ráno aj doobeda, v utorok ráno, vo štvrtok poobede a v piatok večer.
Luna nám "prihrá" aj príjemné hodinky: v stredu od obeda do večera, aj v piatok ráno. 

Deje sa vo Vašom vzťahu niečo, z čoho nemáte dobrý pocit? Chceli by ste sa v tom viac vyznať, no partner Vaše snahy nejako bagatelizuje? Čiastočne sa vykrúca, čiastočne "vážny" rozhovor odsúva na neskôr?
Aj tu by pomohla astrológia, viac porozumieť tomu, "čo je vo vzduchu"! A čo by mohlo prípadne nasledovať! Stačí sa ozvať, email nájdete nižšie.
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
1 1 1 3 3 2 2
Býk 3 3 2 2 2 4 4
Bli 2 3 3 3 3 2 2
Rak 2 2 1 4 4 4 4
Lev 1 1 1 3 3 1 1
Pa 1 3 1 1 1 2 2
4 2 2 4 4 4 4
Ško 2 3 3 3 3 2 2
Str 1 1 1 3 3 1 1
Koz 2 2 1 3 3 3 3
Vod 1 2 1 3 3 1 1
Ry 2 2 2 4 4 2 2

ˆ Milan Jurášek, 16.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia