Horoskop na týždeň od 29.5. do 4.6.2023

Určité obmedzenia, blokovanie spontánnosti a dilema medzi vlastnou spokojnosťou a zodpovednosťou/povinnosťami, ktorá nám ovplyvnila záver minulého týždňa (najsilnejšia pôsobila v nedeľu) nám zasiahne aj do polovice tohto. Zároveň nás bude Jupiter presviedčať (jeho konjunkcia s Dračou Hlavou v Býkovi stále pôsobí), že áno, toto je správny smer aj čas na zmeny. Chybné podnikateľské či iné rozhodnutia posúdia však až nasledujúce mesiace či roky. V strede týždňa nebuďme uštipační, pozor aj so spontánnymi výrokmi. Najmä v hneve. V druhej polovici týždňa sa...

... nám zrýchli myslenie, ľahko nájdeme vhodnejšie riešenia, aj niečo nové vymyslíme. Ak však vnímame, že vnútornú nervozitu už nezvládame, treba pribrzdiť. Pri šoférovaní obzvlášť. Veď radšej aj zastaviť ako nabúrať, či nie?
Citlivé dušičky, umelci a zamilovaní sa môžu už od stredy tešiť na dary vodného trigónu Venuše (v Rakovi) s Neptúnom (v Rybách), najsilnejší bude z piatka na sobotu :). Najmä tí narodení na konci vodných, ale aj zemských znamení. A tiež tí, čo tu majú nejakú osobnú planétu či citlivý bod, to však ukáže až rozbor Osobného horoskopu. Ale: ako vždy pri Neptúnovi platí, že často vidíme práve to, čo chceme, aby pravda bola. "Hviezdy" zároveň naznačujú aj nábeh na nezvládnutie vášní, tak si to ustrážme, nech to radšej zostane v polohe "romantiči" :) 

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas júna

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tieto týždne už pre Blížencov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Rozvážne, zemité znamenie Býka, citlivé vodné znamenie Rýb a ohnivé, sebapresadzujúce sa znamenie Leva, tieto tri energie nám budú určovať aj strážiť naše kroky. Sekundovať im ešte bude vzdušné, večne zvedavé znamenie Blížencov.

Luna prejde v pondelok poobede zo znamenia Panny do Váh, vo štvrtok po polnoci do Škorpióna a v sobotu ráno do Strelca, kde bude až konca týždňa.

A čo nám naznačuje Luna?
Mnohým sa nebude chcieť ani vyliezť v pondelok ráno z postele a nejednému táto "blbá nálada" vydrží až do poobedia. Večer však mnoho doženieme.
Veľa spravíme aj počas utorka. Sentiment a majetnícke sklony môžu zasa mnohým pokaziť celú stredu.
Vo štvrtok by som sa do ničoho nerutinného nepúšťal. Ani v piatok netreba príliš vymýšľať, možno až "po fajronte" = po pracovnej dobe.
Luna nádherne doplní piatkovo-sobotnú konšteláciu "veľkých planét" na Grandtrigón, jednoznačne najvhodnejšia doba týždňa na strávenie príjemných chvíľ s milovanou osobou vo dvojici.
Sobota večer môže byť až príliš dynamická, iným ju môže pokaziť prílišná strohosť.
A nedeľné doobedie tak isto, pozor na nezvládnuté emócie! Poobedie bude na riešenie toho čo treba iste vhodnejšie.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 1 1 1 3 3 1 1
Bli 2 2 1 3 3 3 3
Rak 1 1 3 4 3 3 2
Lev 2 2 1 1 1 3 3
Pa 1 1 1 3 3 1 1
4 4 2 3 3 3 3
Ško 3 3 3 4 4 3 3
Str 2 2 1 3 3 3 3
Koz 2 2 1 2 2 2 2
Vod 2 2 2 4 4 4 1
Ry 1 1 1 3 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 28.05.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia