Horoskop na týždeň od 29.6. do 5.7.2020

Procesy, ktoré sa nám už niekoľko týždňov vnucovali do pozornosti a pomaly nás, alebo tých okolo nás pretvárali - a v tom predchádzajúcom sa stali naliehavými - v tomto týždni vyvrcholia. Hoci to tak v pondelok vyzerať nebude, už od utorka môže začať slušný tanec. To dobré sa bude striedať s tým náročnejším, nepodľahnime ale pocitu, že musíme hneď všetko, za pochodu riešiť. Nadhľad nad vecou je to, čo potrebujeme. Ale - ak nás niečo znenazdajky osvieti - konajme! Pracovný týždeň skončí a tlaky na víkend poľavia. Rušnejšie bude iba okolo tých, ktorým nedeľný spln zasiahne do ...

... ich Osobných horoskopov.

Astrologické zaujímavosti: Od predchádzajúcej nedele máme Marsa v Baranovi a pravdepodobne už počas tohto týždňa mnohým prinesie dostatok  energie riešiť veci odsúvané, odkladané. Aj tie, na ktoré sme si v predchádzajúcich mesiacoch netrúfli. Vo štvrtok hneď po polnoci sa retrográdny Saturn, ktorý už bol od konca marca "na skusy" vo Vodnárovi znovu na pár mesiacov (presne na päť a pol) vráti do Kozorožca. A pomôže dotiahnuť, ukončiť, uzavrieť tie veci, na ktorých sme v uplynulých dvoch rokoch pracovali, ale ešte neurobili za nimi hrubú čiaru. Máme ďalšiu, asi poslednú možnosť...

Luna sa počas týždňa presunie z Váh až do Kozorožca. Škorpiónom bude prechádzať od utorka hneď po polnoci až do štvrtka nadránom, v Strelcovi bude do soboty rána a v nasledujúcom Kozorožcovi až do posledných nedeľných hodín.
V znamení Kozorožca bude v nedeľu skoro ráno aj spln. Jednou z hlavných tém môže byť uvedomenie si náročnosti vzťahu medzi kariérou a každodennou prácou, aj zbytočnosti vlastných snáh dostať sa vyššie. Hoci tak po tom túžime. U iných zasa trpkosti, že hoci sa snažili, aj tak to dopadlo, (skoro) ako vždy.

A ako nám zasiahne do celkového diania Luna:
V stredu podvečer niečo či niekto môže rozjatriť naše staré rany, vo štvrtok večer môže zapracovať intuícia a niečo objavíme, vyriešime, vyjavia sa určité zákonitosti. Alebo nájdeme spôsob, ako zarobiť.

Samozrejme, toto vyššie uvedené sú všeobecné tendencie, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa dispozícií v našich Osobných horoskopoch.

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 1 1 4 4
Býk 2 4 4 4 4 2 2
Bli 3 2 2 4 4 4 4
Rak 4 2 1 2 3 5 4
Lev 3 3 3 2 2 4 4
Pa 3 1 1 3 3 2 2
1 2 2 2 2 3 3
Ško 4 2 2 2 2 3 3
Str 3 2 2 2 2 2 2
Koz 3 3 3 2 2 1 1
Vod 1 4 4 1 2 2 2
Ry 3 1 1 3 3 1 1

ˆ Milan Jurášek, 30.05.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia