Horoskop na týždeň od 3.4. do 9.4.2017

Týždeň začneme zľahka, pokojne by som mohol napísať to čo minule: "povezieme sa na priaznivej vlne z uplynulého víkendu..." :-), dúfajúc, že nám táto pohodička vydrží až do nedele. Nevydrží, od stredy začne byť dusnejšie. Je pravda, že tí praktickejší a na konkrétne hmatateľné výsledky zameraní ľudia nájdu v sebe ďalšie rezervy a vydolujú zo seba - i pre seba - v stredu či vo štvrtok maximum. Pre väčšinu z nás však môže byť každý ďalší deň o niečo náročnejší ako ten predošlý; bude dobré sa o nič mimoriadne ...

... nesnažiť, treba ísť na voľnobeh! Ináč nevyjdú "isté kšefty", čakajú nás obmedzenia pracovné, kariérne i zdravotné, aj úrazy (chrbtica, zlomeniny). Iných zasa dusno či naopak chlad a nezáujem v partnerstvách. Pozor na násilné jednania s opačným pohlavím, najmä cez víkend!

Astrologické zaujímavosti: Retrográdna Venuša prejde už v pondelok nadránom z Barana do Rýb, kde sa zdrží - na posledných stupňoch tohto znamenia - necelé štyri týždne. Tým sa zvýrazní vplyv znamenia Rýb a energie znamenia Barana prestanú byť na ďalšie týždne až natoľko dominantné. Vo vzťahoch i všeobecne.
Vo štvrtok ráno sa stane Saturn retrográdny, do konca augusta sa bude znamením Strelca, jeho poslednou dekádou vracať naspäť. Ponúkne nám príležitosti k inventúre svojho života, k zaujatiu zodpovednejších postojov aj možnosti dokončiť nevyriešené záležitosti.

Dorastajúca Luna bude počas pondelka a utorka prechádzať znamením Raka, v stredu pár minút po polnoci prejde do Leva a v piatok ráno do Panny. V nedeľu poobede prejde potom do nasledujúceho znamenia Váh.
Luna už v pondelok večer vytvorí kvadratúru na Slnko, jeden zo štyroch problematických aspektov medzi týmito dvomi nebeskými telesami počas mesiaca. Radí sa k problémovým, citlivejších ľudí môže riadne rozladiť až rozhodiť. Emočne i mentálne.
Ďalšie náročnejšie chvíle až hodiny nám môže Luna svojou okamžitou polohou priniesť či zvýrazniť od polnoci z pondelka na utorok až do utorka predobedia, okolo polnoci zo stredy na štvrtok, v piatok po obede a v nedeľu celé doobedie.
Naopak, pár hodín v noci zo štvrtka na piatok môže byť pre niekoho veľkým prínosom.

Aj vy máte pocit, že to s partnerstvami všeobecne ide dole vodou? Že v tých okolo Vás, čo do nich vidíte, sa vlastne každé druhé pomaly nejako rozpadá alebo že vzťah je navonok akože funkčný, ale v skutočnosti formálny?
A že čo by sa dalo urobiť s tým Vaším? A či by tu astrológia nepomohla?
Pomohla; lepšie sa vyznať v sebe, v partnerovi, aj vo vašom vzťahu. Príďte na výklad, mnohé sa Vám objasní!
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 2 2 2
Býk 1 1 3 3 2 2 2
Bli 2 2 3 3 3 3 2
Rak 2 2 2 2 2 1 4
Lev 3 3 1 1 2 2 2
Pa 1 1 3 3 1 1 1
3 3 2 2 4 4 4
Ško 2 2 5 5 2 2 2
Str 3 3 1 1 3 3 2
Koz 4 4 2 2 3 3 3
Vod 2 2 2 2 3 3 2
Ry 3 3 2 2 4 4 4

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia