Horoskop na týždeň od 3.8. do 9.8.2015

Už začiatok týždňa rozhodne, ako nám tieto dni dopadnú. Môžeme veľa získať - predpoklady pre duchaplnosť, originalitu, intuíciu... tu sú. Alebo aj veľa stratiť, vplyvu aj peňazí - spoliehanie sa na doteraz fungujúce postupy a spojenia, na priazeň mocných... Dni v strede týždňa budú patriť Venuši, princípu harmónie, ústretovosti, ale aj - a najmä, keďže je leto, čas dovoleniek oddychu a "vypadnutia" do neznámeho prostredia - príťažlivosti, zvádzania, koketérie a istej fyzickej až živočíšnej radosti z číreho bytia. O radostnom užívaní dní aj nocí. Ako sme tento princíp v sebe v minulosti spracovali, také ...

 

... kvality nám tieto dni do partnerskej oblasti prinesú. Moja babka hovorievala: "ako si usteleš, tak si lehneš"; tak nejako to bude. Môže to byť o takom akurát sebavedomí, ale aj o neistotách a pochybnostiach. No tí vytrvalí a primerane dobyvační/é si na svoje - mám na mysli nielen podnikateľské ciele, ale aj úspešnosť pri nadväzovaní kontaktov na vzdialených letoviskách - bohato prídu :-) Ale aj tak je vo vzduchu určitá osudovosť...  Vyzerá to, že prichádza doba rozväzovaní karmických uzlov.

Astrologické zaujímavosti: V piatok neskoro večer prechádza Merkúr z Leva do Panny (na približne tri týždne) a v nedeľu hodinu a pol po polnoci zasa Mars z Raka do Leva, kde sa zdrží asi mesiac a pol. Tým sa v závere týždňa astrologická atmosféra výrazne zmení, stále však ostáva znamenie Lev so svojimi energiami určujúcim na dianie v nás, okolo nás aj vo svete.

Najzaujímavejšie na tomto týždni je však to, že v planétami bohato obsadenom znamení Leva, v jeho poslednej dekáde počas týždňa tieto vytvoria vzájomne niekoľko konjunkcií: v utorok tesne pred polnocou vrcholí konjunkcia retrográdnej Venuše s Jupiterom, harmonicky sa spoja symboly predstavujúce v tradičnej astrológii Malé šťastie a Veľké šťastie. Čo tak podať Loto? Možno si to koncentrované šťastie vyhliadne/sadne si priamo na vás!
Štvrtková poobedná konjunkcia Merkúra s Venušou a piatková ranná Merkúra s Jupiterom dopĺňajú trio konjunkcií.

Ale nepôsobia len šťastné vplyvy; to, čo som spomínal o "hľadaní krehkej rovnováhy", platí aj počas tohto týždňa, v jeho prvej polovici aj výrazne.

Luna bude v pondelok ešte v Rybách, v utorok, v stredu a počas pár prvých štvrtkových hodín v Baranovi. Do sobotného rána bude prechádzať Býkom a zvyšok víkendu znamením Blížencov.
V piatok skoro ráno (bude v Býkovi) vytvára so Slnkom v Levovi kvadratúru, citlivejších ľudí to môže jemne "rozhodiť"; platí: tri krát meraj, raz strihaj, či rež - obrazne aj doslova!
Ďalšie problematické hodinky počas týždňa - z pohľadu Luny a jej aspektov - môžu byť v pondelok večer. Ďalej až kritické zasa: noc z utorka na stredu - nikam sa nežeňme!, popolnočné a ranné sobotňajšie hodiny. Vyzerá to na karmické naplnenie, uzavretie osudových vzťahov.

Paradoxne; pre mnohých budú (ten istý) pondelok večer až do polnoci a tiež nedeľňajší večer také príjemné dni, že budú na ne aj po rokoch spomínať.

Stojíte pred rozhodnutím a chcete ho optimálne načasovať? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 4 3 3 3 1
Býk 3 3 3 4 4 4 3
Bli 3 1 1 3 3 3 4
Rak 2 4 3 1 2 3 2
Lev 2 1 1 4 4 2 1
Pa 4 2 2 3 3 2 4
2 2 2 3 3 1 1
Ško 1 3 3 2 2 2 3
Str 3 1 1 3 3 2 2
Koz 1 3 3 2 2 2 2
Vod 3 3 3 5 5 4 3
Ry 2 2 2 4 3 3 3

 

ˆ Milan Jurášek, 02.06.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia