Horoskop na týždeň od 30.10. do 5.11.2017

Dozvuky z predchádzajúceho týždňa nám v pondelok či utorok prinesú aspoň omrvinky šťastia, ak nám počas toho minulého nesypalo. Pre iných však môžu problémy vo vzťahoch či s vášňou pokračovať. Celý týždeň rátajme s blokovaním snáh o sebarealizáciu alebo o vymanenie sa zo závislostí na niekom. Vo štvrtok by sa však malo objaviť rozumné riešenie. Aj v druhej polovici týždňa môžeme rátať s dvoma hlavnými vplyvmi - buď sa nám zvýši intuícia a fantázia, cit pre všetko pekné a umelecky hodnotné, alebo sa nám do vzťahov votrie nestabilnosť a impulzívnosť, tá aj pri míňaní ...

... na to čo nepotrebujeme. Nezvládnutá túžba po slobode, odmietanie akýchkoľvek rád, náhle vzplanutia aj rozchody - to čaká najmä tých, čo sú do všetkého "hŕŕŕ".  

Astrologické zaujímavosti: Tak ako počas minulého týždňa, aj v tomto budú na dianie vo svete vplývať energie nielen znamenia Škorpióna, ale aj - a možno aj o niečo výraznejšie - znamenia Váh a tiež Rýb. V nedeľu večer dokonca znamenie Škorpióna opúšťa Merkúr, ktorý prejde do Strelca.

Luna bude necelé prvé dve hodiny z pondelka ešte vo Vodnárovi a do stredy rána v Rybách. Do piatka predobedia bude potom prechádzať Baranom a do nedele predobedia nasledujúcim Býkom. No a zvyšnú polovicu nedele strávi potom Luna prechodom znamením Blížencov.
Luna tento týždeň dorastá, speje ku splnu, ktorý bude - opozícia Luny na 12 stupni Býka a Slnka na 12 stupni Škorpióna - v sobotu ráno, presne o 6:22 hod. Táto opozícia bude prevažne harmonicky aspektovaná, takže by mala byť pomerne dobre zvládnuteľná. Ale aj tak - a najmä s ohľadom na celkovú astrologickú atmosféru počas víkendu -, radšej sa vyhnime všetkému neobvyklému! Hrozí to najmä tým, ktorí svoju piatkovú večernú akciu natiahnu až do týchto skorých sobotných hodín (mám na mysli a hviezdy naznačujú, že nejaké očarenia a spontánne zblíženia nemusia dopadnúť tak bezproblémovo, ako sa nám to bude v tej chvíli javiť).
Na tento týždeň ďalšie problémové hodinky - z pohľadu vplyvu Luny - nevidím, ale je tu pozitívna správa: utorok poobede sa javí priaznivo. Môžeme niečo urobiť pre budúcnosť, pre svoju rodinu či lásku.

Akosi tápete vo svojom živote, ste stále viac presvedčení, že takto to nie je ono? Ale pritom netušíte, ako by to vlastne malo byť? Astrológia samozrejme vie, mohla by Vám pomôcť!  Môže Vám podať pomocnú ruku, ponúknuť aj východiská. Dokáže Vám svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 4 4 3 4 2
Býk 2 2 4 4 2 2 1
Bli 3 3 2 2 2 4 3
Rak 1 2 4 4 3 3 3
Lev 3 3 3 3 4 5 4
Pa 2 2 2 2 1 2 4
2 2 4 4 2 2 1
Ško 2 2 4 4 3 4 2
Str 3 3 2 2 2 4 3
Koz 3 3 3 3 2 2 2
Vod 3 3 1 1 1 3 2
Ry 1 1 2 2 1 2 2

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia