Horoskop na týždeň od 30.11. do 6.12.2015

Vyzerá to, že tento týždeň preverí naše schopnosti prispôsobiť sa okolnostiam a tým dá mnohým zabrať. Niektorým aj naozaj, najmä ak nebudú schopní či ochotní rešpektovať skutočnosť takú aká je a stále sa budú pohybovať v tých svojich fantasmagoriách. Treba si viac veriť, ignorovať depresívne tendencie, zvládnuť svoje sexuálne nutkavosti (tie nás môžu okupovať až do víkendu) a tento týždeň dopadne najlepšie ako môže. V jeho prvej polovici nám pomôže originálny pohľad a netradičné prístupy, v tej druhej zasa pevná vôľa, odvaha a schopnosť zabrať naplno. V piatok ...

 

... netreba mať pri ničom - áno, týka sa to aj financií - veľké oči, cez víkend kroťte svoju prudkosť a diktátorské tendencie!

Astrologické zaujímavosti: Hneď začiatkom tohto týždňa sú zaujímavé dve konjunkcie, tá prvá v pondelok po polnoci Slnka so Saturnom, pravdepodobne poznačí (možno už poznačila predchádzajúce víkendové dni) nasledujúce dva dni strohosťou a odmeranosťou). A v utorok nadránom Marsa s Lilit (tá by zasa mohla pridať na razancii a nástojčivosti (áno, aj v tej  oblasti :-),  - a nakoniec v akej inej, keď to bude v skorých ranných hodinách). Najvýraznejšia astrologická udalosť týždňa však bude v sobotu nadránom; Venuša, planéta lásky opúšťa Váhy a prejde do znamenia Škorpióna. Jej vplyv by nám do konca decembra mal priniesť zvýraznenie citov, vášnivosti  a sexuálnych túžob, no aj žiarlivosti. Podľa dispozícií v našich osobných horoskopoch a podľa obdobia života, v ktorom práve sme.

Luna v pondelok nadránom, necelé dve hodinky po polnoci prejde z Raka do znamenia Leva, kde bude až do stredy pred obedom. V nasledujúcej Panne bude až do piatka pred polnocou a zvyšné dni tohto týždňa strávi Luna prechodom znamením Váh.
Kvadratúra medzi Slnkom a Lunou bude vrcholiť vo štvrtok ráno, do nášho citového života by nám mohla priniesť nepohodu a neschopnosť zvládať stresujúce situácie. Ďalšie problematické hodinky z pohľadu Luny sú hneď tie prvé pondelkové, niekoľko hodín okolo stredy obeda, od stredy neskorého obeda do štvrtka do rána. Problematicky vyzerá aj doba od soboty neskorého večera až do nedelňajšieho obeda.
V utorok bude vplyv Luny mimoriadne priaznivý a pomôže vyladiť celkové skôr tenzné tendencie, najmä od skorého rána až do obeda.

Blíži sa koniec roka a pre Vás posledný termín, keď by ste mali nejakú záležitosť doriešiť, definitívne uzavrieť? A stále váhate? Môže Vám pomôcť astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 4 4
Býk 3 3 2 2 2 4 4
Bli 2 2 4 5 5 2 2
Rak 2 2 2 3 3 4 4
Lev 1 1 1 3 3 1 1
Pa 3 3 3 4 4 3 3
1 1 1 2 2 2 2
Ško 3 3 2 2 2 2 2
Str 3 3 3 4 4 3 3
Koz 2 2 2 3 3 3 3
Vod 2 2 2 3 3 1 1
Ry 4 4 3 4 4 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 09.09.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia