Horoskop na týždeň od 30.12.2019 do 5.1.2020

Už niekoľko krát sme mali na prelome rokov skôr výbušnejšiu astrologickú situáciu, v tomto roku nám to vyšlo pokojnejšie. Ani na Silvestra, ani na Nový rok nebude na oblohe medzi planétami žiadny presný nepriaznivý aspekt. Môžeme preto rátať s pohodovou rozlúčkou so starým rokom, aj s privítaním toho nového, bez nejakých agresívnych či nešťastných situácií. Hlavný prím bude počas týždňa hrať planéta Merkúr, skoro celý týždeň - okrem prvého a posledného dňa - bude pod patronátom konjunkcie Merkúra s dobrotivým Jupiterom. Budeme nielen praktickí a organizačne schopní - a tak, aby ...

... sme mali z toho osoh -, ale prebudí sa aj záujem o vyššie idey, o filozofiu a humanitu. Neurobia zle ani tí, ktorí sa rozhodnú tieto dni stráviť niekde v zahraničí.
Stále však platí, na čo opakovane upozorňujem - významovo najsilnejšia je každým dňom presnejšia konjunkcia Saturna a Pluta na 22. a 23. stupni Kozorožca. Najmä Baranom, Váham a Rakom z druhej polovice týchto znamení môže priniesť aj ťažšie, až osudové komplikácie do životov. Spomínal som to v horoskopoch na minulé týždne.

Astrologické zaujímavosti: Len čo sa Merkúr prehupol zo Strelca do Kozorožca (počas predchádzajúcej nedele, hneď ráno), už začal úradovať. Merkúr v horoskope predstavuje pohyb, myslenie, kombinovanie, komunikáciu. V pondelok nám môže do životov priniesť nejaké vyporiadanie sa s bolesťou  (žeby ohováračky, urážky alebo sklamania?), zároveň však - a tiež aj v utorok - originálne myslenie, nápaditosť a šarm. Aj šikovne zarobené peniaze. Počas štvrtka a piatka zasa asi nie príliš rozumné rozhodnutia ohľadom budúcnosti.
Ďalší prechod planéty z jedného do nasledujúceho znamenia sa udeje v piatok predobedom, Mars prejde zo Škorpióna do Strelca. Na približne mesiac a pol nám pridá viac priamosti a menej taktu, zvýši sa záujem o vieru a filozofiu, možno však aj fanatizmus.

V pondelok poobede prejde Luna z Vodnára do Rýb a vo štvrtok skoro ráno do znamenia Barana, v ňom bude až do soboty poobedia. V závere týždňa bude potom Luna prechádzať nasledujúcim znamením Býka.
Luna zo znamenia Barana vytvorí v piatok skoršie ráno kvadratúru na Slnko v Kozorožcovi. Takýto neharmonický aspekt sa vyskytuje pravidelne, každé dva týždne. Môže priniesť výbušnosť až  skratové konania, preto by sme sa mali v tento deň až do obeda viac krotiť!
A ako ovplyvní Luna celkovú astrologickú atmosféru počas týždňa?
V pondelok od večera do polnoci môžme oslniť originalitou a výrečnosťou, naopak vo štvrtok môžeme v tomto čase netrpezlivosťou niečo skoro už isté pokaziť či zrušiť. Sobotné hodiny od polnoci do rána môžu priniesť depresie a pocity beznádeje, iným zasa agresivitu do rodín aj vzťahov. Nedeľné dopoludnie môže mnohým osvetliť cestu či naznačiť vhodné postoje pre budúcnosť.

Aj počas budúceho roka Vám ponúkam služby astrologického poradenstva. Astrológia Vám ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. Tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.

Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 1 1 2
Býk 3 3 3 3 3 3 4
Bli 2 3 3 3 3 2 2
Rak 3 1 1 5 4 3 1
Lev 4 2 2 3 3 2 3
Pa 2 2 2 3 3 2 1
1 2 2 2 2 2 3
Ško 2 1 1 2 2 2 4
Str 2 3 3 3 3 2 2
Koz 2 1 1 4 4 2 1
Vod 2 2 2 3 3 2 3
Ry 2 1 1 3 3 2 1

ˆ Milan Jurášek, 19.12.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia