Horoskop na týždeň od 30.4. do 6.5.2018

Týždeň sa ponesie v podobnom duchu ako ten predošlý, mnohí z nás sa budú usilovať využiť príležitosti a k niečomu sa dopracovať, niečo nahonobiť. Nie každému to však vyjde podľa ich zámerov, v pondelok aj utorok môže zapracovať osud (okolnosti, nepriazeň tých, čo rozhodujú ...) a čo vyzeralo skoro isté, sa zrazu rozplynie do stratena. Netreba však poľavovať, energia by nám mala vydržať až do piatka. Poctivo pripravené stratégie však nebudú ohrozené a na svoje si prídeme. Od štvrtka by sa malo zvyšovať aj naše erotické vyžarovanie, ako príprava na májové dni sa to hodí, či nie? Víkend...

...by mal byť náročnejší, viac sa kontrolujme, ako a či vôbec sa k niečomu konkrétnemu vyjadríme. Aj výroky politikov - najmä tie bez prípravy - sa ľahko môžu obrátiť voči nim. A radšej nič nekupujme, nepredávajme, ani nič nepodpisujme!

Astrologické zaujímavosti: Slnko máme síce v znamení Býka, ale je v tomto znamení osamelé, preto môže len sekundovať energiám Kozorožca, ktorý naďalej - v dobrom i zlom - dominuje. Viac tu, tu a tu.
Mars, Pluto a Lilit stále vo voľnej konjunkcii v tomto znamení jeho vplyv mimoriadne zvýrazňujú, a ani jedna z týchto planét či astrologických bodov nemá len svoju pozitívnu stránku. Ale aj tú temnú, násilnejšiu, erotickejšiu. Môže sa teda udiať skoro hocičo...

V pondelok pár hodín po polnoci bude vrcholiť v znamení Škorpióna spln, následne bude Luna ubúdať. Znamením Škorpióna bude prechádzať až do utorka poobedia, do piatka skorého rána potom Strelcom a do nedele poobedia Kozorožcom. Záver nedele bude Luna v znamení Vodnára.

Spln pravdepodobne prespíme, čo je dobre. K ďalším problematickým hodinkám, ktorých vplyv môže okamžité postavenie Luny ešte zvýrazniť patria štvrtok od večera až do polnoci, pre vzťahy aj nedeľa poobede.
Naopak, v sobotu od rána až do obeda bude vplyv Luny priaznivý, mnohým pomôže niečo "vyžehliť". 

Chystáte sa na vážnejšiu zmenu v živote, čaká vás  väčšie rozhodnutie, "radikálny rez"? Nadhľad pomocou astrológie môže pridať ďalší uhol pohľadu! Astrologický výklad Vám pomôže, ponúkne odpovie na Vaše otázky, zvýši pravdepodobnosť správneho rozhodnutia. Napr. aj na: odkedy dokedy, kedy a či áno, kedy zasa nie, tiež plusy a mínusy tohto či iného riešenia.
Pokojne sa ozvite, príďte na výklad!
Astrologický výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 3 3 4 4 3
Býk 4 3 4 4 2 2 2
Bli 2 1 2 2 3 3 1
Rak 2 1 2 3 4 4 4
Lev 5 4 3 3 3 3 4
Pa 2 2 3 3 3 3 2
2 1 2 2 3 3 1
Ško 1 1 2 2 1 1 1
Str 2 1 2 2 2 2 2
Koz 1 1 2 2 1 1 1
Vod 3 2 2 2 2 2 1
Ry 1 1 3 3 1 1 1

ˆ Milan Jurášek, 19.03.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia