Horoskop na týždeň od 30.5. do 5.6.2016

Týždeň začne pohodovo a naivne sa môžme domnievať, že to tak bude pokračovať až do nedele. A že osud všetko vyrieši tým najlepšie možným spôsobom. Nie je to pravda, bude to platiť len pre niektorých, pre nás ostatných potrvajú bezstarostné dni len do stredy. Môžeme ich prežiť s "nohami vyloženými na stole", všetko pôjde ako keby samé. S prvým júnovým dňom sa však astrologická situácia výrazne zmení. Môžme očakávať rôzne komplikácie, na úrovní osobnej, osobnostnej, presadenia sa, iní zasa straty finančné i dôvery voči najbližším, citové neporozumenia a sklamania. ...

 

... Od stredy do piatka skôr z naivity, prílišnej dôverčivosti či neschopnosti prekuknúť zámery tých druhých. Od štvrtka do soboty budú gradovať aj zdravotné obmedzenia, rôzne "brzdy" pri presadzovaní svojich plánov, ďalší nebudú schopní vyjadriť svoje pocity aj uvoľniť sa ak treba. Počas víkendu by sme nemali rátať ani s malou dávkou šťastia, všetko si budeme musieť odpracovať a zaslúžiť. Pozor aj na lenivosť a preháňanie.

Astrologické zaujímavosti: Trigón medzi Plutom a Dračou hlavou doplnený v prvých dňoch týždňa Merkúrom na Grandtrigón nám umožní  - tým, ktorým to vhodne  "sadne" na ich planéty v Osobnom horoskope - niečo mimoriadne dobre skombinovať a zarobiť či "vykoumat" niečo veľkolepé.
V druhej polovici týždňa bude zasa dominantný Veľký kozmický kríž, opozície a kvadratúry medzi Slnkom s Venušou, Saturnom, Jupiterom a Neptúnom; práve ich vplyvy nám prinesú po tieto dni toľko nečakaností.

Luna speje k novu, ktorý bude v znamení Blížencov vrcholiť v nedeľu skoro ráno. Predtým sa bude Luna nachádzať v znamení Rýb - v pondelok a pár prvých utorkových hodín, do štvrtka skorého rána bude v Baranovi a do soboty skorého rána v Býkovi. Skoro celú sobotu a nedeľu strávi Luna v znamení Blížencov. 

Komplikovanú situácie v druhej polovici týždňa môže ešte krátkodobo umocniť Luna svojím pôsobením z určitého miesta Zverokruhu najmä vo štvrtok nadránom.
Tiež v nedeľu nadránom, no pre iných môžu byť tieto hodiny mimoriadne priaznivé. Ďalší si budú pochvaľovať pozitívne účinky Luny v piatok ráno.

Máte pocit, že sa všetko na Vás rúti a že je toho skrátka na Vás "přespříliš"? Príďte na výklad, astrológia Vám svojimi postupmi môže pomôcť! Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Seminár
 Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop  sme počas prvého májového víkendu absolvovali; ak by bol záujem, môže sa v najbližších týždňoch či mesiacoch zopakovať.

Tie pokračujúce môžu byť buď v druhej polovici júna alebo od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 2 2
Býk 3 2 2 2 2 2 2
Bli 3 2 2 2 2 2 2
Rak 1 2 4 3 1 3 4
Lev 3 1 1 3 3 1 1
Pa 2 2 2 1 1 3 3
3 2 2 2 2 1 1
Ško 1 2 2 4 4 2 2
Str 5 3 3 3 3 5 5
Koz 3 3 3 2 2 4 4
Vod 3 1 1 3 3 2 2
Ry 4 4 4 2 2 5 5

 

ˆ Milan Jurášek, 14.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia