Horoskop na týždeň od 31.12.2018 do 6.1.2019

Prvý týždeň už nového roka nám začína posledným dňom toho starého. Silvestrom. Pápež Silvester, ktorého sviatok si pripomíname, žil v búrlivom 4. storočí; skončilo prenasledovanie kresťanstva, začínala vláda kresťanskej cirkvi. Symbolický predel medzi starým a novým. Staré končí, nové prichádza. Podľa tradície by sa na Silvestra nemalo na stole objaviť nič, čo má krídla, perie, rýchle nohy, plutvy - aby nám šťastie neutieklo, neodletelo, neodplávalo. No ale kto by veril starým poverám. Pridám jednu dobrú radu...

... tesne pred polnocou otvorte vchodové dvere alebo tie na balkón a nechajte všetko negatívne odísť preč. Pomôžte tomu dlhým výdychom s predstavou, ako to všetko od vás, od vášho domova odchádza preč. Potom ich samozrejme zavrite.
Naspäť k astrológii: Aj na Silvestra aj na Nový rok bude Luna vo vášnivom Škorpiónovi, do bojovného Barana prejde nadránom rázny Mars. Pri neznámych či v neznámom prostredí by som bol - najmä dámy - opatrný! (Po pár dňoch zistíme, čo sa udialo v Nemecku, Švédsku, Anglicku...)
Ďalšie dni vyzerajú prevažne zodpovedne. Seriózny Saturn sa spojí so Slnkom v Kozorožcovi v konjunkcii. Toto je najvýraznejší vplyv na celý týždeň, je to ideálna doba na plánovanie aj začatie i tých dlhodobých projektov. Iní môžu v týchto dňoch zapracovať na zvýšení svojho sebavedomia, ďalší zasa aspoň čiastočne vytriezvejú zo svojich ilúzií. Piatok a víkend bude priať aj láske vo všetkých podobách.
Suma sumárum - výborný štart do Nového roka.

Astrologické zaujímavosti: V utorok, už v prvých hodinách prvého dňa nového roka prejde Mars z Rýb do Barana, do svojho znamenia. A v sobotu nadránom prejde zasa Merkúr zo Strelca do Kozorožca. No a v nedeľu neskôr večer sa Urán vo svojom retrográdnom chode zastaví a vydá sa "správnym" smerom. Pobádali sme nad  svojím životom, nad mierou svojej slobody, teraz bude načase urobiť prípadne nejaké korekcie či rozhodnutia.

Luna začne tento týždeň vo Váhach, hneď v pondelok po polnoci prejde do už spomínaného Škorpióna a v stredu pred obedom do Strelca. V piatok večer znamenie Strelca opustí a prejde do Kozorožca, v ktorom bude až do konca víkendu. Znamenie Kozorožec je už celé mesiace dominantné a koncom týždňa týmto ešte získa na presvedčivosti.
V nedeľu pár hodín po polnoci bude v znamení Kozorožca nov.

Problematické hodiny v závislosti od okamžitej polohy a pôsobenia Luny môžu byť hneď tie prvé pondelkové a tiež pár vo štvrtok okolo obeda.
V stredu skoršie ráno sa vplyv Luny prejaví harmonizujúco. 

Prajem vám všetkým do Nového roka veľa spokojnosti a pohody.
Ak ste práve v takom období, že sa Vám ich veľmi nedostáva, zvážte, či by Vám astrológia svojimi postupmi nemohla pomôcť. Osvetliť situáciu, objasniť príčiny, ponúknuť niekoľko riešení.
Astrológia Vám pomôže určiť čo, kedy a ako. Ponúkne odpovede na rôzne Vaše otázky, určí správny spôsob aj najvhodnejší čas. A tým zvýši pravdepodobnosť Vášho správneho rozhodnutia. Pokojne sa ozvite, dohodnite si a príďte na výklad!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale bežne ho robíme aj
on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť na konci januára alebo skôr na začiatku februára. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 1 1 1 4 4
Býk 4 4 4 4 4 2 1
Bli 4 4 4 4 4 2 2
Rak 1 2 2 2 2 4 4
Lev 3 3 2 2 2 2 2
Pa 3 3 3 4 3 1 1
2 2 2 2 2 3 3
Ško 1 2 2 2 2 3 3
Str 2 2 1 1 1 2 2
Koz 1 1 2 2 2 1 1
Vod 3 3 2 2 2 2 2
Ry 2 2 2 3 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 17.12.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia