Horoskop na týždeň od 4.1. do 10.1.2016

Astrologická atmosféra prvého (celého) januárového týždňa kopíruje tú z prvého dňa, z prvého okamihu tohto roku - žiadna sláva to nie je, medzi planétami "na nebi" je príliš veľa napäťových väzieb. Symbolicky sa to dá preniesť na celý rok 2016: k tým ľahším teda patriť nebude. Pre tento týždeň sa oplatí príliš nevymýšľať, nehľadať netradičné riešenia a nové cestičky, nesnažiť sa ovládať druhých, nezneužívať svoju silu a postavenie, nenechať sa opiť rožkom, nepodľahnúť sladkým rečičkám, nepozerať na partnerov - súčasných aj prípadných budúcich - cez ružové okuliare. Uvedené platí najmä pre narodených v prvých dňoch a v strednej dekáde viacerých znamení, v oblastiach týkajúcich sa partnerských vzťahov sú najviac ohrození narodení ...

 

... v dňoch okolo prelomu mesiacov. O niečo lepšie dni budú od piatka do nedele; mnohí zistia, že sa môžu na partnera naozaj vo všetkom spoľahnúť, iným pomôže niekto s ich trápením, vypočutím i vhodnou radou, ďalší sa však znovu presvedčia, že sa s partnerom  - aj dlhoročným - stále viac vzďaľujú. 

Astrologické zaujímavosti: Aj tento týždeň tu máme toho z astrologického hľadiska viac. V utorok hneď po obede sa stáva Merkúr na necelé tri týždne retrográdny, zvyčajne to býva trikrát do roka. Týmto nám ponúkne možnosť rekapitulácie, spracovanie dojmov a skúseností za uplynulé tri až štyri mesiace. Aby sme mohli potom, keď sa vráti do direktívneho - priameho smeru, robiť zrelé rozhodnutia.
Merkúr týmto retrográdnym pohybom prejde v piatok večer z Vodnára (do tohto znamenia prešiel z Kozorožca len minulú sobotu) naspäť do Kozorožca, do Vodnára sa potom vráti až v polovici februára.
No a tretia zaujímavosť, v piatok nadránom sa stáva na štyri mesiace retrográdnym Jupiter. Mali by sem využiť príležitosť, ktorú nám táto fáza Jupitera ponúka a pouvažovať i popracovať nad procesmi svojho rastu, nad dôverou aj sebadôverou.

Luna na svojej púti oblohou prejde počas týždňa zvyčajne štyrmi znameniami. Od pondelka do stredy rána bude v Škorpiónovi, do piatka poobedia bude prechádzať znamením Strelca a do nedele neskorého večera Kozorožcom. No a necelé tri zvyšné nedeľné hodiny strávi vo Vodnárovi.
Tak to vyzerá, že potenciálne ťažkosti a komplikácie spomenuté tento týždeň, minulý i pár predchádzajúcich nás posúvajú k prvému tohoročnému novu, ten bude vrcholiť v nedeľu pár hodín po polnoci. Môže nás uviesť  - ak sme na reštart vnútorne pripravení - do ďalších predsa len príjemnejších týždňov.  
Rýchly chod Luny vytvorí počas týždňa desiatky aspektov, kľúčové z nich  môžu byť: tie pozitívne v utorok od skorého rána až do obeda, tie ťažšie zvládnuteľné v stredu ráno.

Tento týždeň asi netreba robiť veľké rozhodnutia; dokonca aj u tých stredne závažných by sme mali byť veľmi opatrní. Ak je však zmena nevyhnutná, príďte sa radšej poradiť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu u Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 2 2 3 2
Býk 4 4 2 2 1 2 2
Bli 3 3 2 2 1 2 1
Rak 1 1 3 2 3 5 2
Lev 3 3 2 2 1 2 2
Pa 3 3 2 3 2 1 1
2 2 1 1 1 3 2
Ško 1 1 2 2 1 1 1
Str 3 3 3 4 3 3 3
Koz 2 2 2 2 1 2 2
Vod 3 3 1 2 1 2 2
Ry 2 2 4 5 4 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 20.12.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia