Horoskop na týždeň od 4.3. do 10.3.2019

Nálada z predchádzajúceho víkendu v tomto týždni pokračuje, dokonca sa počas jeho prvej polovice bude ešte stupňovať. Najmä u tých citlivejších ľudí sa zvýrazní intuícia a predstavivosť, budú hľadať formu ako svoje predstavy zrealizovať. Je to výborné najmä pre umelcov, ale aj my ostatní akosi zjemnieme, zduchovnieme. Iní však môžu zatvárať oči pred realitou a tieto dni prežijú ako v ružovom opare, nevediac ani, čo sa v ďalších hodinách bude s nimi diať. Akosi "nad vecou" budú len tí naozaj pragmatickí realisti. Toto bude dominantné, no najmä počas víkendu bude spolupôsobiť aj...

... výraznejší zmysel pre zodpovednosť, plánovanie a organizovanie, čo iste vhodne využijú najmä členovia realizačných tímov našich adeptov na prezidentov :-). No aj my obyčajní smrteľníci môžme mať z toho osoh - porobíme doma poriadky, aj v šuplíkoch, policiach, fascikloch a miestach, do ktorých až tak moc nevidno :-).

Astrologické zaujímavosti: Tak ako v minulom týždni, tak aj v tomto budú dominovať energie znamení Rýb a Kozorožca. A spolupôsobiť budú znamenia Strelca a a od stredy aj rozvážneho, zemitého znamenia Býka; v stredu pred obedom - teraz už definitívne - opúšťa Urán znamenie Barana. A na ďalších približne sedem rokov sa presúva do znamenia Býka. A to je najvýznamnejšia astrologická udalosť tohto týždňa.

Ako skoro každý týždeň prejde Luna aj počas tohto štyrmi znameniami. Počas  pondelka a do utorka rána bude vo Vodnárovi, do štvrtka neskoršieho večera v Rybách a do nedele rána v Baranovi. Zvyšný čas do konca víkendu strávi Luna prechodom znamením Býka.

V stredu podvečer bude v Rybách nov, na 16.- tom stupni tohto znamenia sa Luna dobehne Slnko. Keďže je na tomto stupni aj Neptún a celá táto konjunkcia je v 7. dome trvalých partnerstiev; mohlo by to znamenať aj nové (tiež aj opakované) začiatky v mnohých partnerstvách. No Neptún ja aj planéta ilúzií - takže pozor, aby sme na svet a aj na nášho partnera nepozerali cez ružové okuliare, ktoré sme si sami dobrovoľne nasadili! :-)
Okamžitý vplyv Luny bude veľmi pozitívne pôsobiť v pondelok večer, aj v utorok ráno. S nepriaznivým niekoľkohodinovým účinkom Luny by sme mali rátať vo štvrtok okolo obeda a v nedeľu večer.

Tu spomenuté vplyvy samozrejme platia, no pre niekoho viac a pre iného menej. Sú len také všeobecné. Pre Váš špecifický Osobný horoskop sa ich však dá s výrazne väčšou pravdepodobnosťou vyvodiť - pozitívnych aj problematických - pre určité obdobie (dni, týždne, mesiace, roky) - výrazne viac. 

Ak sa chcete o sebe dozvedieť viac a detailnejšie, príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť! Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 2 2 2 2 2
Býk 4 3 3 3 3 3 4
Bli 3 4 4 4 3 3 3
Rak 2 1 1 1 3 4 2
Lev 4 2 2 2 2 2 3
Pa 4 4 4 4 4 4 2
1 2 2 2 2 2 3
Ško 5 2 2 2 4 4 4
Str 1 4 4 4 1 1 2
Koz 2 1 1 1 4 4 1
Vod 2 2 2 2 3 3 3
Ry 3 4 4 4 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 14.02.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia