Horoskop na týždeň od 4.5. do 10.5.2015

V pondelok ešte s optimizmom, pokojom, bezproblémovou komunikáciu, úspešným lobovaním a šťastnými náhodami príliš nerátajme, počas ďalších dní by to malo byť lepšie. Najmä v strede týždňa budú pôsobiť sily, ktoré su na našej strane, dosiahneme aj nemožné, dámy sa v druhej polovici týždňa nebudú rozpakovať použiť ani tie povestné ženské zbrane; tie, na ktoré muži vždy, aj opakovane naletia. V závere týždňa môžeme niekoho oslniť, získať spoločenskú prestíž aj mimoriadne ziskové zákazky, iní však nezvládnu svoj myšlienkový chaos, ďalší sa nechajú opiť rožkom, niečo vyzradia, niekomu naletia alebo neopatrne prídu o peniaze.

 

Astrologické zaujímavosti: Do tohto týždňa nastupujeme už v Merkúrom v Blížencoch, kam prešiel minulý piatok. Týmto sa na nasledujúce dni stáva  znamenie Blížencov svojím vplyvom možno až rovnako významné ako slnečné znamenie Býka . Presnejšie len do štvrtka, pretože v piatok ani nie hodinu po polnoci Blížencov opúšťa Venuša a prechádza do Raka.
Ešte k Merkúrovi: tentokrát bude v Blížencoch - vďaka svojej retrográdnej fáze v budúcich týždňoch - nezvyčajne dlho, vyše dvoch mesiacov; pričom v tých dvoch predchádzajúcich znameniach - v Baranovi aj v Býkovi - bol vždy len po pol mesiaci.

Luna je už od predchádzajúcej nedele v Škorpiónovi, Slnko máme v Býkovi a teda očakávaný spln bude hneď v pondelok, vrcholí presne o 5.41 LČ.
Podľa niektorých teórií, keltský sviatok Beltine (značiaci predel medzi dvoma časťami roka, tou temnou, chladnou, ktorá už definitívne končí a tou svetlou, teplou, plodivou, ktorá práve začína) sa neslávil - tak ako v týchto dobách, v pevnom termíne, v noci z 30.4. na 1.5. -, ale ako pôvodne lunárny sviatok v noci počas splnu v znamení Škorpióna. Využime očistné sily ohnivého živlu, doma symbolicky aj zapálenej sviečky!
Luna bude teda do utorka skorého poobedia v znamení Škorpióna a do štvrtka večera v Strelcovi. V piatok a v sobotu bude prechádzať Kozorožcom a v nedeľu Vodnárom.
Počas vrcholiace splnu v pondelok skoro ráno môžeme rátať nielen s určitými vnútornými tenziami a nevyrovnanosťou, ale aj s pozitívnymi vplyvmi, z hľadiska postavenia Luny na určitých stupňoch určitých znamení a jej aspektov podobná situácia bude aj v stredu večer.
Na zvládnutie náročnejšie hodinky pre tých, ktorých Luna ovplyvní sú streda nadránom a ráno, tiež okolo polnoci na štvrtok a najmä vo štvrtok večer.
V nedeľu poobede môžme rátať s prevažne pozitívnymi vplyvmi Luny.

Ste v období či pred rozhodnutím, na ktorom Vám záleží a a chcete, aby všetko dopadlo pozitívne, najlepšie ako môže? Aj tu Vám pomôže astrológia, príďte na výklad!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského Vám odhalí Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmí Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližší seminár: Praktická astrológia - Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop; výhľadový termín - máj alebo jún 2015, podľa záujmu.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 2 2 2 3 3 3
Býk 4 3 4 2 2 2 3
Bli 2 2 4 2 2 2 1
Rak 2 2 3 3 4 3 2
Lev 5 4 3 2 3 3 5
Pa 3 4 5 4 3 3 3
2 1 2 2 5 5 3
Ško 4 3 4 2 2 2 5
Str 3 1 1 1 2 2 2
Koz 2 1 2 1 2 2 2
Vod 3 1 1 1 2 2 1
Ry 3 3 3 2 2 2 4

 

ˆ Milan Jurášek, 12.03.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia