Horoskop na týždeň od 4.7. do 10.7.2016

V prvých dňoch týždňa môžme byť bez starostí, prežijeme ich v pohode. Od stredy sa astrologická situácia začne meniť, mnohí to zhodnotia, že akoby hustne, že začína byť až príliš dusno. Toto môže trvať minimálne do piatka. Najnáročnejší deň bude štvrtok. Vnútorný nepokoj prinesie príliš dominancie a silové riešenia (možno aj na medzinárodnej úrovni), u mnohých sa vystupňuje razancia až po agresivitu, aj voči opačnému pohlaviu. Vo vzduchu sú rýchle očarenia, prudké zamilovania, aj rozchody! Iní však niečo vyriešia, nakúpia či predajú, do stabilných vzťahov sa vráti ...

 

... vášeň a radosť z prítomnosti. Letné lásky však k letu a k dovolenkám patria. Z víkendových pokojnejších dní bude šťastnejšia nedeľa.

Astrologické zaujímavosti: Týždeň nám začína novom v znamení Raka, konjunkciou Luny so Slnkom. V astrológii nov symbolizuje nový začiatok, začiatok niečoho nového. Takže si niečo vyberme, čo by to malo byť. Čo by sme chceli zmeniť, robiť, žiť ináč. A na tom zapracujme. Máme na to ešte celé pondelkové doobedie, nov vrcholí až hodinu po poludní. Ďalšia konjunkcia bude vo štvrtok skoro ráno, na rovnaký stupeň znamenia Raka ako Slnko príde Merkúr.

Kvality znamenia Raka budú dominantné aj tento týždeň, v tomto znamení sa nachádza okrem Slnka aj Merkúr a Venuša. Tak ako minulý týždeň, aj v tomto budú okrem Raka veľmi presvedčivé aj ďalšie dve znamenia vodného živlu.

Luna bude počas pondelka a v utorok do večera v Rakovi, do piatka ani nie hodinu po polnoci bude prechádzať Levom a do nedele predobedia znamením Panny. Zvyšok nedele bude potom Luna vo Váhach.

Luna ako najrýchlejšie idúce nebeské teleso môže svojou okamžitou polohou vo Zverokruhu znásobiť nepriaznivé tendencie v utorok okolo obeda, v piatok nadránom a pár hodín pred polnocou.
Naopak, v utorok ráno môže - u tých, ktorým súčasná konštelácia planét priaznivo "sadne" na ich vlastný Osobný horoskop - priniesť ústretovosť, porozumenie, presvedčivosť aj chvíle plné vášne a lásky.  

Zaujíma Vás, aký má Váš nový vzťah perspektívu, hľadáte, čo nového vniesť do Vášho stabilného, skoro až nudného vzťahu? Alebo kedy sa okolo Vás "mihne" niekto pre Vás vhodný? Príďte na výklad, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Semináre budú pokračovať od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 2 3 3 2 2 2
Býk 1 1 3 3 1 1 1
Bli 2 2 2 2 3 3 3
Rak 1 2 2 3 3 1 3
Lev 2 2 2 2 2 2 2
Pa 1 1 2 2 1 1 1
4 3 3 3 3 1 3
Ško 1 1 4 4 1 1 1
Str 3 3 3 3 4 4 3
Koz 4 3 2 2 3 3 3
Vod 2 2 2 2 3 3 1
Ry 2 2 4 4 4 4 3

ˆ Milan Jurášek, 16.06.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia