Horoskop na týždeň od 4.9. do 10.9.2017

Činorodosť, tvorivosť, aj umelecká, zanietenie, dramatizovanie, impulzívnosť a možno až hádavosť z minulého víkendu nás počas prvých dní týždňa neopustia. Teraz o tom vieme, môžeme s tým niečo urobiť aj vyťažiť z toho maximum. Zároveň však bude pôsobiť aj mocný vplyv - tiež sme mohli jeho účinky pozorovať už počas víkendovej nedele - ktorý nás bude dostávať mimo realitu: až do piatka očakávajme úniky do fantázie, rôzne úlety, straty kontaktu s realitou, nepatričné lásky, prejavy, poblúznenia, aj finančné; ...

...ďalšie som spomenul tu.. Niekedy vo štvrtok či v piatok sa to preklopí do pozitívneho, rátajme so silnou vôľou, novými rezervami energie, zvýraznenou vnímavosťou aj chuťou niečo dokázať. Alebo sa len tak stíšiť a prebádať svoje vnútorné vesmíry.  

Astrologické zaujímavosti:  Výraznejšie zmeny astrologickej klímy môžeme tento týždeň očakávať až dvakrát.
Počas utorka budú hneď dve: pred obedom prejde Mars z Leva do Panny; do znamenia, kde sa nachádza Slnko. Tým sa vplyv energií znamenia Panny o niečo zvýši, stále však nebude taký presvedčivý ako pri nástupe tohto znamenia, v auguste. No a hneď po obede sa stane Merkúr - patrón Panny - v Levovi znovu direktívny. .
Kvality znamenia Panny sa stanú znova dominantné od nedele, skoro ráno prejde znovu do Panny z Leva aj Merkúr.

Luna sa bude počas týždňa zdržiavať v štyroch znameniach: v pondelok a v utorok ráno vo Vodnárovi, do štvrtka skorého poobedia ju nájdeme v Rybách, do soboty večera v Baranovi a zvyšnú časť víkendu bude Luna prechádzať prvou polovicou znamenia Býka.
V stredu ráno bude spln v Rybách. Každý spln nás môže rozladiť, zneistiť, vybudiť v nás naše horšie vlastnosti. Treba sa preto počas tých niekoľkých hodín - pred aj po - vyvarovať všetkého neobvyklého! !
Luna počas týždňa zaujme v horoskope niekoľko špecifických postavení (voči iným planétam), niektoré môžu byť prínosné, iné skôr posilnia to problematické.
Hodiny v pondelok okolo obeda môže byť pozitívne, poobedie a večer skôr dynamické, pár hodín okolo polnoci zo stredy na štvrtok veľkou príležitosťou, v piatok večer nekonajme v hneve a neuvážlivo. Sobotu nepreleňošme, od skorého rána do poobedia využime všetky ponúkané príležitosti. Niečo podobné pozitívne sa môže zopakovať počas posledných nedeľných hodín.

Chcete využiť dary osudu a vedieť, čo priaznivé Vám v tomto i v tých nasledujúcich obdobiach ponúka? A čoho sa máte naopak vyvarovať?ť?
Astrológia Vám vie a dokáže svojimi postupmi pomôcť! Príďte na výklad, mnohé sa Vám osvetlí!
Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické é sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 4 2 2 1 2
Býk 5 3 3 2 3 2 4
Bli 2 3 3 1 1 1 3
Rak 2 3 3 2 4 3 1
Lev 4 4 4 2 2 1 3
Pa 4 4 4 2 2 1 1
2 2 2 1 2 1 3
Ško 5 1 2 1 2 1 2
Str 1 2 2 1 1 1 1
Koz 3 2 2 3 4 3 2
Vod 1 1 1 1 1 2 2
Ry 3 2 2 2 3 2 2

ˆ Milan Jurášek, 12.08.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia