Horoskop na týždeň od 4.9. do 10.9.2023

V porovnaní s tými pár uplynulými máme pred sebou oddychový mesiac. Už tento prvý septembrový týždeň by sme mali začať parádnym odpichom. Slnko (v piatok) a Merkúr (v pondelok) zo stredného dekanu zemského znamenia Panny vytvoria (v uvedené dni presné) harmonizujúce a naplnenosť prinášajúce trigóny na Jupitera v zemitom Býkovi. Podariť by sa nám malo všetko, na čo siahneme. Najmä od utorka do štvrtka, v stredu na obed budú Slnko s Merkúrom v presnej konjunkcii, čo harmonizujúce energie ešte znásobí. Jediné neharmónie naznačuje kvadratúra Dračej Hlavy...

... s Plutom, tá už niekoľko týždňov môže prinášať (a ešte niekoľko ďalších bude) rôzne, aj nečakané, osudové zvraty. Tento týždeň to však môže byť výraznejšie, pravdepodobnosť rôznych osudových výziev posilní počas týždňa spolu až päť seskvikvadratúr. Ich široký záber možných účinkov sa nedá v takto všeobecnom horoskope naznačiť, závisí od špecifických daností Osobných horoskopov jednotlivcov a ich predchádzajúceho spôsobu života. Nepomýlime sa však, ak budeme k tomu, čo sa okolo nás deje, čo najpozornejší.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v septembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Celý september bude pohodový, našou úlohou by malo byť načerpať dostatok energie a pripraviť sa na náročné záverečné mesiace roka.
Mimoriadny v tomto týždni je hneď pondelok. Nadránom prestáva byť Venuša po pár týždňoch retrográdna a poobede sa stáva retrográdny Jupiter. Na asi štyri mesiace dostaneme možnosť pobádať nad svojím sebavedomím, vývojom, vnútorným aj vonkajším napredovaním.

A čo nám pripravila Luna?
Do utorka neskorého večera bude prechádzať Býkom, do piatka rána Blížencami a nedele večera Rakom, potom prejde do znamenia Leva.

Prakticky počas všetkých pracovných dní môže fungovať ako taký spúšťač osudových udalosti, naznačených vyššie.
Pondelkové poobedie by malo byť optimistickejšie, predtým by sa mohli vyskytnúť aj nejaké neústretovosti. S utorkom to bude tak isto, poobedie by mohlo byť emocionálne "nadupané" ale v pozitívnom zmysle. Doobeda a okolo obeda očakávajme aj náhle zmeny.
V stredu doobeda budeme rázni a výkonní, k večeru možno aj emocionálne rozladení a hádaví. Drahšie veci by som večer nekupoval, ani nič nepodpisoval.
Noc zo stredy na štvrtok bude múdre stráviť vo vlastnej posteli.
Večer a noc zo štvrtka na piatok môže priniesť milencom rozčarovania, iným aj návrat k starým závislostiam.
Skoro celý piatok bude o zodpovedných prístupoch, večer a v noci môžeme byť zasa výbušní a hádaví.
Zo soboty budú najlepšie tie ranné a predobedné hodiny.
Nedeľa bude priať najmä umelcom a zamilovaným, my ostatní môžeme zažiť niečo, pred čím sa nedá utiecť.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 2 2 5 5 4
Býk 4 4 3 3 3 3 3
Bli 3 3 4 4 3 3 3
Rak 1 2 3 3 2 1 3
Lev 3 3 3 3 2 2 2
Pa 1 1 4 4 1 1 1
3 3 1 1 3 3 2
Ško 4 4 2 2 3 3 2
Str 2 2 4 4 2 2 2
Koz 1 1 3 3 2 2 1
Vod 3 3 3 3 2 2 2
Ry 1 1 3 3 2 1 1

ˆ Milan Jurášek, 03.09.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia