Horoskop na týždeň od 5.10. do 11.10.2020

Ako v minulom týždni, aj v tomto môžeme byť podrobení rôznym skúškam. A ak sa pýtame, dokedy to bude pokračovať - nuž dovtedy, dokým nepochopíme, aké posolstvo konkrétne nám chcú hviezdy odovzdať. Čomu nás majú naučiť. Pozitívna stránka Saturna je trpezlivosť, schopnosť počkať si na správnu chvíľu. Saturn ako bežec na dlhé trate si vie rozplánovať sily tak, aby v záverečnej etape uspel. No a Mars, odvážny, bojovný a nebojaci sa konfliktov - a najmä, keď sa teraz vracia znamením Barana naspäť - ten chce všetko a hneď! A naša úloha, najmä v prvej polovici týždňa je nájsť medzi ...

... týmito vnútornými silami rovnováhu. V druhej polovici týždňa - už vplyvom Pluta - môže agresivita vygradovať, až po sebadeštrukciu. Heslo týždňa preto je: trpezlivosť! Hľadajme zdravý spôsob, ako integrovať pocity hnevu, frustrácie a dominancie. V strede týždňa príliš nevymýšľajme, nechajme si poradiť. A tešme sa na víkendové dni, Venuša v trigóne s Uránom nám prinesie veselosť, spontánnosť aj vášnivé chvíle.   

Astrologické zaujímavosti: Zvýraznené dva živly - ohnivý (v Baranovi je okrem Marsa aj Lilit a Chirón) a zemský ("temné" planéty Saturn a Pluto v poslednej dekáde Kozorožca) stále nemôžu nájsť spoločnú reč. A svetlonoš Jupiter sa na svoju úlohu zatiaľ len pripravuje, je zatiaľ v strednej dekáde tohto znamenia. V hre bude koncom týždňa aj Venuša, tá minulý piatok opustila znamenie Leva a prešla do Panny, počas týždňa prejde jej prvou dekádou.   

Luna bude do utorka rána v znamení Býka, do štvrtka poobedia bude prechádzať Blížencami a do nedele po polnoci znamením Raka. Prevažnú časť nedele strávi potom Luna v znamení Leva.

Okamžitý vplyv Luny môže byť pre nás nepriaznivý pár hodín v utorok pred obedom, možno ešte výraznejšie v sobotu pred obedom a tiež v nedeľu večer.
To priaznivé nám Luna prichystala hneď na pondelok ráno, dajme si záležať, ako týždeň začneme!

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

Pri retrográdnom Marsovi - bude retrográdny až do polovice novembra - veľmi záleží, akým astrologickým domom nášho Osobného horoskopu sa bude v tejto svojej fáze pohybovať, akú časť nášho života, našej osobnosti bude atakovať. A samozrejme aj na tom, na akom stupni vedomia dokážeme jeho energie integrovať. A využiť ich pozitívne. Viac osvetlí rozbor Vášho Osobného horoskopu. 

Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 1 2 4 4 1
Býk 1 3 3 1 1 1 3
Bli 4 2 2 1 2 2 3
Rak 1 3 3 1 1 4 4
Lev 3 1 1 1 3 2 1
Pa 2 3 3 1 1 1 3
2 3 3 3 3 3 2
Ško 4 2 2 2 3 3 3
Str 2 4 4 3 4 4 2
Koz 1 2 2 2 4 4 2
Vod 3 2 2 2 4 4 4
Ry 1 3 3 2 2 2 2

ˆ Milan Jurášek, 21.09.2020


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia