Horoskop na týždeň od 5.6. do 11.6.2017

Vplyvy pôsobiace minulý týždeň, najmä počas víkendu - oslobodzovanie sa od záväzkov vo všetkých druhoch vzťahov, škandály okolo lások, no aj rôzne úlety, úniky z reality a zodpovednosti - budú, hoci už v slabnúcej miere pokračovať. Aspoň počas prvej polovice týždňa. A mnohých z nás postavia pred rôzne výzvy. Od stredu týždňa začne pôsobiť aj taká zdravá letná príťažlivosť medzi pohlaviami, začne to slušne iskriť a tí šikovní to aj využijú. V piatok bude vzduch erotickou atmosférou priam nabitý, dovolenkujúci ...

... si lepší termín ani vybrať nemohli! iných zase postretne niečo naozaj mimoriadne - ľudia, zážitky udalosti. Možno aj nejaký malý podvod na zahraničných trhoviskách. A takto by to malo pokračovať aj počas pokojnejšieho víkendu.

Astrologické zaujímavosti: Mars sa ledva ohrial v Rakovi, vo svojom novom znamení, do ktorého prešiel len "pred chvíľou", v predchádzajúci nedeľu večer a už tu máme ďalšie zmeny, ďalšie prechody planét do nasledujúcich znamení:
V utorok ráno prejde Venuša z Barana do Býka, do znamenia, kde je "doma", kde môže ľahko prejaviť svoje pozitívne vlastnosti. A tým vplyv znamenia Býka na tento týždeň výrazne stúpne. No skutočne výrazne len na pár hodín, v stredu hneď po polnoci zmení znamenie svojho pôsobenia aj Merkúr. Ten znamenie Býka opustí a presunie sa do Blížencov. Tým sa vplyv znamenia Býka čiastočne oslabí a význam a vplyv slnečného znamenia Blížencov bude znovu dominovať.
A ešte tu máme jednu astrologickú zaujímavosť: v piatok poobede skončí Jupiter na 14.-tom stupni Váh svoju retrográdnu fázu - začala začiatkom februára - a vydá sa znovu priamym smerom.

 Luna tento týždeň začne svoj púť oblohou v znamení Váh. V pondelok hneď poobede prejde do Škorpióna, kde bude až štvrtka hodinu po polnoci. Do soboty poobedia bude v nasledujúcom Strelcovi a prevažnú časť víkendu bude potom v znamení Kozorožca.
V znamení Strelca bude v piatok poobede aj spln. Ako zvyčajne, ovplyvní - viac-menej negatívne - najmä labilnejších jedincov, najmä v znameniach (Slnko, Luna, Ascendent, viac planét...) Blíženci, Panna, Strelec a Ryby.

Z pohľadu okamžitého postavenia Luny môže byť veľmi kritický už pondelok - od skorého rána až do poobedia, streda večer a už spomenutý piatok - od skorých ranných hodín, tiež aj nedeľa poobede.
Pozitívna správa pre ranostajov: veľkým prínosom môžu byť hodiny v pondelok skoro ráno a vo štvrtok skoro ráno.

Tým, ktorým sú takéto včasné ranné hodiny na začatie svojich zámerov priskoré a chceli by svoj začiatok správne "napasovať" ponúkam služby astrologického poradenstva. Stačí sa ozvať, email nájdete nižšie.
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 3 3 3 3 4 5
Býk 3 4 4 3 2 1 1
Bli 2 4 2 4 4 2 2
Rak 3 1 2 3 4 2 4
Lev 1 3 3 2 2 1 2
Pa 1 2 3 5 5 4 3
3 4 4 2 2 2 3
Ško 1 1 1 2 2 1 2
Str 1 2 2 1 1 1 3
Koz 2 2 2 2 2 1 2
Vod 1 3 3 1 1 1 2
Ry 1 2 2 3 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 19.05.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia