Horoskop na týždeň od 5.6. do 11.6.2023

Venuša ako tradične Malé šťastie (to Veľké symbolizuje Jupiter) býva spájaná s láskou, krásou, harmóniou, no vyjadruje aj hodnotné veci a tiež financie. A v tomto týždni jej niekoľko neharmónií naznačuje v spomenutých oblastiach rôzne nečakané zmeny. Pondelková opozícía Venuše s Plutom bude účinkovať do stredy, štvrtka (jej účinky mnohí pocítili už počas uplynulého víkendu) a vyexponuje túžby, žiarlivostné scény a rôzne škandály. V druhej polovici týždňa zasa (kvadratúra s Jupiterom, presná = najsilnejšia počas nedele) prinesie nestriedmosť, nedostatok sebadisciplíny a...

... chuť len si tak užívať. Pár dní v strede týždňa (kvadratúra s Dračou hlavou) spochybní budúcnosť vznikajúcich citových väzieb a tiež rozpory medzi tým, čo sa má a čo naozaj konáme. Nájdu sa však aj takí, čo si budú od začiatku týždňa užívať závany nefalšovanej romantiky.
A ďalšie pozitívne: od nedele už doznievajúca konjunkcia Merkúra s Uránom nám prinesie nadhľad a netradičné riešenia, tá ošetrí prvú polovicu týždňa. V tej druhej nám zasa Merkúr s Neptúnom prinesú na piatok a sobotu bujnú fantáziu a dar predvídavosti. A počas víkendu (Merkúr v trigóne s Plutom) mnohí odhalia a tiež pochopia, čo (im) doteraz zostávalo skryté.

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj počas júna

+ ďalšia ZĽAVA  -10%, tieto týždne už pre Blížencov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Hneď v pondelok poobede sa presúva Venuša do letného znamenia Leva, k Marsovi a Liit, posilniť symboly vzťahov, lásky a sexuality.
Počas nedele okolo obeda sa udejú presuny až dva: Merkúr opúšťa znamenie praktického Býka a prejde do Blížencov, kde je doma. Na dva a pol týždňa nám prinesie viac zvedavosti, tiež presnosti a brilantnosti vo vyjadreniach.
Najdôležitejší však bude návrat retrográdneho Pluta z krátkeho pobudnutia vo Vodnárovi naspäť do Kozorožca. Do januára budúceho roka môžme rátať zo snahami vládnucich štruktúr nanútiť nám rôzne ďalšie obmedzenia. S cieľom zostať vládnuť, aj keď iným spôsobom. Veríme, že sa im to nepodarí.

Od nedeľného splnu v Strelcovi ubúdajúca Luna prejde počas týždňa až piatimi znameniami. V pondelok zo Strelca do Kozorožca, v stredu predobedom do Vodnára a v piatok na obed do Rýb. Od nedele poobedia nájdeme potom Lunu už v znamení Barana. 

Prejde znameniami, kde sa nachádzajú osudové, karmické planéty. Celú stredu okrem večera nám konjunkcia Luny s Plutom môže priniesť rôzne emocionálne zážitky. Možno až takej intenzity, že si s nimi nebudeme vedieť dať rady.
V piatok zasa zaúraduje Saturn. Od večera a prakticky celú noc až do nasledujúceho rána sa môžeme cítiť bez energie, osamelejší, bez podpory najbližších. Rozhodnutia radšej odložme!
Najsilnejšie pôsobiaca bude konjunkcia s Neptúnom, v nedeľu. Jej vplyv pocítime od polnoci až do večera. Môžme očakávať zmätok v citoch, idealizovanie si partnera, aj rôzne druhy únikov. Iní však môžu zachytiť pozitívny vietor Neptúna a začnú prebádavať svoje vnútorné vesmíry.
K ďalším náročnejším dňom môžme zaradiť štvrtok.
Piatok, najmä od obeda do večera bude patriť k tým pohodovým.. A tiež utorok večer.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 2 1 2 1
Býk 1 3 4 5 4 3 2
Bli 2 2 2 3 3 3 1
Rak 3 3 4 4 3 3 3
Lev 2 2 1 2 2 3 1
Pa 1 1 1 3 2 2 1
5 3 2 2 1 2 1
Ško 3 3 4 5 4 3 2
Str 2 2 2 3 3 3 2
Koz 1 1 1 2 1 1 1
Vod 2 2 1 2 1 2 1
Ry 1 1 1 3 1 1 1

ˆ Milan Jurášek, 04.06.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia