Horoskop na týždeň od 5.8. do 11.8.2019

Mesiac august sa nám utešene rozbieha, nejako tušíme, že bude menej náročný ako ten predošlý. Nečakajú nás žiadne mimoriadne výzvy, dokonca už do tohto týždňa sa to šťastie akosi skoncentrovalo. Najmä dni v jeho strede, ale aj tie ostatné poctil svojou priazňou Jupiter, nazývaný Veľkým šťastím. A tým sa zvyšuje pravdepodobnosť, že na svoje si prídu aj ti, ktorých priazeň hviezd zvyčajne obchádza. Ponúknu sa nám nové, až netušené možnosti, pomôžu priatelia aj úplne neznámi. Iní chytia na poslednú chvíľu výborný last minute a vycestujú lacno a ďaleko. Umelcov ...

... kopne múza, iní budú mať kultúrne či umelecké zážitky, ďalším sa zlepší finančná situácia, pribudnú aj noví priatelia. Alebo lásky. Jediná brzda, ktorá by mohla hatiť naše napredovanie je už v minulom aj v tých predchádzajúcich týždňoch spomenutý vplyv Saturna na Dračom chvoste, na karmickej osi minulosť - budúcnosť. Ten brzdí, prešľapuje na mieste, otáľa s rozhodnutiami opustiť staré a ísť za novým. Do predsa len neistej budúcnosti - ktorá môže síce ponúknuť nové možnosti, ale - čo keď ...

Astrologické zaujímavosti: Najzaujímavejšia bude nedeľa - poobede sa stane po štyroch mesiacoch opäť direktívny Jupiter.
No a neskôr večer prejde Merkúr z Raka do Leva, z toho vnútorného sa stane vonkajšie.

Luna nám tento týždeň dorastá, do utorka poobedia bude Vo Váhach, do štvrtka neskorého večera v Škorpiónovi a do nedele rána bude prechádzať Strelcom. Zvyšnú nedeľu strávi potom Luna v znamení Kozorožca. 

A ako sa na celkovej atmosfére podpíše vplyv Luny? V pondelok večer sa môže mnoho udiať - dobrého aj náročného, v utorok ráno netlačme na pílu, premyslime s, kým niečo vyslovíme, niekoľko hodín zo stredy na štvrtok môže byť až magických. No a nedeľný večer môže do mnohých vzťahov priniesť aj trápenia - najmä ak pre prchavé okamihy stratíme hlavu!. 

Potrebujete poradiť? Vo vzťahoch, v práci či pri rozhodovaní o budúcnosti? Astrologické poradenstvo je aj pre Vás! Astrológia Vám ponúkne iný druh pohľadu na seba aj svoj život. Svojimi postupmi Vám môže pomôcť, tak ako pomohla aj mnohým predtým.
Astrologické výklady Vám ozrejmia súvislosti, ukážu východiská, poskytnú riešenia. Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte. /p>

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 1 3 3 1 1 3
Býk 3 3 5 5 3 3 3
Bli 3 2 2 2 4 4 4
Rak 4 3 2 2 3 2 4
Lev 1 1 4 4 1 1 2
Pa 3 1 1 1 3 3 2
1 1 3 3 1 1 3
Ško 3 2 4 4 3 3 3
Str 1 1 2 2 1 1 2
Koz 4 2 1 1 2 2 1
Vod 3 2 3 3 2 2 2
Ry 3 3 3 3 4 4 3

ˆ Milan Jurášek, 20.06.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia