Horoskop na týždeň od 6.11. do 12.11.2023

Slnko pomaly dobieha Marsa a spolu budú počas prevažnej časti týždňa prechádzať v stále tesnejšej a teda významnejšie pôsobiacej konjunkcii strednou dekádou znamenia Škorpióna. Táto určujúca tendencia týždňa nám ponúkne rázne a mužské postoje, nasadenie, aj riešenia problémov. Od piatka až do prvých dní budúceho týždňa sa spolu dostanú do opozície na Urán, planétu náhlych zmien. Vytvoria traskavú zmes, ktorá bude "v lufte" čakať na svoju príležitosť. Vybuchnúť. Môžeme byť netrpezliví, podráždení, aj malé obmedzenia sa stanú pre nás neprijateľné. Alebo budeme nútení...

... sa brániť útokom niekoho, komu budeme prekážať my. Pozor aj na cestách a so zdravím (srdiečko)!
Ale máme tu aj dobré správy: Venuša v trigóne s Plutom až do štvrtka zintenzívni naše prežívanie vzťahov. Najmä tým, ktorí sa už od uplynulého víkendu viac venovali svojim láskam a polovičkám. To je taký glutamát sodný (E621) pre vzťahy - ale pozor, aj tu platí: všetkého veľa škodí :)!
V strede týždňa môžeme byť zvedavejší, aj ochotnejší podeliť sa o informácie, ktoré sme získali. Alebo až príliš presviedčať tých okolo.
Nedeľa je vhodná na meditovanie aj pomoc druhým, tým, ktorí to potrebujú. 

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v novembri
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Počas týždňa sa až dve z tých rýchlych planét posunú do nasledujúceho znamenia. V stredu predobedom prejde Venuša z Panny do Váh, do znamenia kde bude môcť (na skoro štyri týždne) prejaviť aj uplatniť svoje kvality. Najmä tie estetické.
V piatok ráno zasa Merkúr opustí pozíciu ironického podpichovača (= v znamení Škorpióna) a osvojí si polohu idealistického filozofa, do konca mesiaca bude teda prechádzať Strelcom.
No znamenie Škorpión zostáva aj v tomto týždňa stále dominantným. 

Luna bude do pondelka večera prechádzať ohnivým Levom, do štvrtka doobeda zemitou Pannou, do soboty večera vzdušnými Váhami a sobotný večer aj celú nedeľu už nájdeme Lunu vo vodnom znamení Škorpióna.    

V pondelok môže vplyv Luny spôsobiť problémy v komunikácii aj s obmedzovaním niečím/niekým, najmä ráno a večer.
Z utorka bude najplodnejšie poobedie.
Čo v stredu doobeda začneme, malo by zdarne pokračovať, od poobedia do noci ale môže byť náš úsudok chybný, aj pri nových známostiach :)
Aj piatok môže byť od poobedia háklivejší, niekto náš môže nevhodnými slovami raniť.
Počas soboty sa neoplatí otvárať háklivé témy, hrozia aj výbuchy emócií.
Nedeľa by mala byť pokojnejšia, no slávnostný obed nemusí dopadnúť podľa očakávania.
No a zostal nám štvrtok, ten bude vplyvom konjunkcie Luny a Venuše vo Váíhach mimoriadny. Od polnoci do polnoci. Poteší rodinné väzby, partnerské vzťahy, vytiahne nás do spoločnosti, medzi priateľov, alebo do samoty vo dvojici. Môže nám pomôcť aj pri nájdení nových lások, aj niečo vyžehliť v trvalých vzťahoch.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 4 4 4 2
Býk 3 1 1 3 3 3 3
Bli 3 3 3 2 3 2 4
Rak 4 2 3 1 5 4 3
Lev 4 3 3 3 3 3 4
Pa 3 1 1 2 4 3 3
2 2 1 1 1 1 1
Ško 4 1 1 2 2 2 1
Str 3 3 3 2 2 2 4
Koz 2 2 2 2 3 2 1
Vod 4 4 4 2 2 2 3
Ry 3 2 2 2 2 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 05.11.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia