Horoskop na týždeň od 6.2. do 12.2.2023

Jednu z hlavných tém tohto týždňa naznačil - najmä od druhej polovice - už ten predchádzajúci, bude to o zraneniach a uzdravovaní, na všetkých úrovniach. Telesnej, emocionálnej, duševnej aj duchovnej. Jednotlivcov, aj spoločnosti. Jedná sa o Chiróna, ten symbolizuje zraneného liečiteľa, v tomto týždni je výraznejšie aspektovaný. Už pár rokov sa nachádza - a ešte zopár ďalších bude - v bojovnom znamení Barana, predstavuje teda skôr zraneného "válečníka". A ide si vyliečiť tie svoje zranenia. Energie tohto týždňa nám to ponúknu. Stred týždňa tiež vzrušujúce zážitky. Jediné...

... kvadratúry sú tie z predchádzajúceho víkendu, v pondelok by mali doznieť. Konjunkcia Merkúra s Plutom (presná bude v piatok večer, ale jej účinky môžeme začať vnímať už od stredy) prinesie naliehavosť pri myslení, komunikácii aj sebaskúmaní. A túžbu ísť do hĺbky, dostať sa "na koreň veci". Buďme však pozorní, aby sme niekoho z blízkych svojou nástojčivosťou nepopudili!  

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj vo februári

+ ďalšia  ZĽAVA  -10%, celý mesiac pre Vodnárov
na všetky on-line výklady horoskopov

pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Astrologická atmosféra je z hľadiska živlov relatívne vyvážená, v sobotu na obed ale prejde Merkúr zo zemitého  Kozorožca do Vodnára. Tým sa posilní vzdušný živel; verme, že sa vytvoria vhodné podmienky pre zmysluplnú komunikáciu nielen na osobnej úrovni, ale aj tam, na východ od nás...

Luna od splnu v Levovi večer počas predchádzajúcej nedele začína pomaly ubúdať, v pondelok do večera bude ešte v ohnivom Levovi, do štvrtka rána bude prechádzať zemitou Pannou, do soboty večera vzdušnými Váhami a ďalej vodným Škorpiónom.

Keďže obeh Luny všetkými znameniami trvá o niečo viac ako štyri týždne, tak sa počas každého jedného vyskytne vždy niekoľko neharmonických aspektov Luny s planétami, ktoré klasická astrológia nazýva škodcami. Najmä so Saturnom a Plutom, ale aj Uránom, Neptúnom a ďalšími. Tieto zvyčajne prinášajú rôzne obmedzenia, zádrhele, frustrácie, neočakávanosti, náhle zmeny a silové riešenia situácií. Málokto ich prijíma ako výzvy, s ktorými sa dá popasovať.
Tieto nesúladné energie pôsobia zvyčajne viac ako pár hodín, často aj celý deň.

V tomto týždni rátajme s náročnejším celým pondelkom, stredňajším večerom aj nocou, a piatkovým doobedím.
Počas víkendu môže byť sobota poobedie aj večer dusná a konfrontačná, ale harmonizujúci trigón Luny so Saturnom nám pomôže z celého tohto dňa vytvoriť deň priaznivý, konštruktívny.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 2 2 2 2
Býk 3 2 2 2 2 2 2
Bli 2 3 3 3 3 1 3
Rak 4 2 3 3 4 3 2
Lev 4 4 4 2 2 2 5
Pa 2 1 1 3 3 1 3
2 4 4 2 2 2 2
Ško 3 3 3 2 2 2 2
Str 1 3 3 2 2 2 2
Koz 4 2 2 3 3 2 3
Vod 4 2 2 1 2 1 4
Ry 2 4 4 4 4 4 2

ˆ Milan Jurášek, 05.02.2023


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia