Horoskop na týždeň od 6.5. do 12.5.2019

A máme tu ďalší, voľným dňom na dve časti rozdelený pracovný týždeň. A aj astrologické vplyvy počas prvej a druhej časti tohto týždňa budú rozdielne. Podľa toho, aká planéta a ako bude aspektovať Venušu. Táto predstavuje v horoskope ženský princíp, estetiku, krásu, harmóniu, pohodlie a citové prežívanie. Áno, aj lásku vo všetkých podobách. Do stredy polnoci rátajme s výraznejšími (v ďalších dňoch iba miernejšími, doznievajúcimi) obmedzeniami v týchto oblastiach - vplyv blokujúceho Saturna. Aj s rozchodmi, so smolou, stretnutia nedopadnú tak, ako by sme si priali a očakávali. Ale - ...

... od štvrtka (a vydrží nám to až do soboty) sa výraznejšie prejaví harmonický a šťastie prinášajúci trigón Venuše s dobroprajným Jupiterom. Veľa zažijeme, napravíme, niekomu pomôžeme alebo naopak pomôžu nám. Pokaziť niečo by sme mohli iba prílišnou vášnivosťou. Pozor - Venuša je stále v ohnivom Baranovi - prirázna, môže chcieť: všetko alebo nič! A aj sex môže byť ako oheň - dobrý sluha, zlý pán :-) . Ešteže nám hviezdy na záver týždňa prihrajú aj trpezlivosť, cieľavedomosť a zmysel pre zodpovednosť. Takže nehrozí ani, že by sme na Deň matiek zabudli :-) .

Astrologické zaujímavosti: Hneď v pondelok večer opúšťa Merkúr znamenie Barana a prejde do znamenia Býka, k Slnku a k Uránovi. Tým sa na nasledujúce dni a týždne zvýrazní vplyv energií zemského živlu, (už celé mesiace) silného znamenia Kozorožca a teraz už aj Býka.

Luna dorastá (nov bol v predchádzajúci nedeľu po polnoci) a do konca týždňa prejde až piatimi znameniami. Do pondelka skorého rána bude ešte v Býkovi, do stredy predobedia v Blížencoch, do piatka poobedia v Rakovi a do nedele večera v Levovi. Posledných pár hodín týždňa strávi Luna prechodom znamením Panny.
V nedeľu nadránom vytvorí Luna z Leva kvadratúru na Slnko v Býkovi, táto zvykne prinášať nepokoj, stres, neistoty. Väčšina z nás tieto kritické hodiny ale prespí, čo je dobre. Tí, čo sobotňajší večer "natiahnu" by však s týmto vplyvom počas noci rátať mali!
Náročnejších môže byť aj prvých pár piatkových hodín.
Pozitívny vplyv Luny bude najvýraznejší v nedeľu doobeda.

Astrológia a jej výklady Vám môžu mnohé ozrejmiť. Nielen pochopiť svoju podstatu, ale aj čo nám prináša naplnenie, šťastie, spokojnosť. Pomôže aj pri rozhodovaní, najmä v kritických obdobiach - rôznych zmien: bydliska, práce, partnera. Tiež pri rozhodovaní o budúcnosti: ako to s Vami môže vyzerať o rok, o dva, o päť :-) . Astrológia je aj o nadhľade - vyhodnotí Vaše šance, zvýši percentá správneho rozhodnutia.
Výklady môžu byť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu. Úvodný seminár Základy astrológie - vlastný Osobný horoskop by sa mohol uskutočniť už v najbližších týždňoch, ak sa prihlásia min. traja záujemcovia. Ak máte záujem, ozvite sa!

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 1 3 1 1 1
Býk 2 2 2 3 3 3 2
Bli 1 2 2 2 2 3 2
Rak 2 3 1 2 2 3 1
Lev 3 3 2 3 3 4 3
Pa 3 3 1 1 1 3 1
2 2 4 5 4 2 2
Ško 2 2 1 2 3 3 2
Str 4 4 2 2 1 1 1
Koz 2 2 2 4 2 2 2
Vod 2 2 2 4 3 4 3
Ry 5 5 4 3 2 3 3

ˆ Milan Jurášek, 29.03.2019


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia