Horoskop na týždeň od 6.5. do 12.5.2024

Po niekoľkých turbulentnejších predchádzajúcich týždňoch je pred nami jeden oddychovejší. Prvými májovými dňami rozbúrené vášne sa upokojili a hlavy vychladli. Najmä prvá polovina týždňa vytvorí priestor pre rekapituláciu a zhodnotenie uplynulých dní aj týždňov, tiež možné varianty, ako chceme (či mohli by sme) pokračovať ďalej (retrográdny Merkúr v konjunkcii s Chirónom v Baranovi). Zodpovedné postoje ponúkne a posilní v týchto dňoch aj harmonízujúci sextil Slnka so Saturnom. V druhej polovici týždňa sa začnú výraznejšie prejavovať energie rebelantského Uránu, vybudené...

...  každým dňom sa približujúcou konjunkciou Slnka s ním. Od piatka určite môžme očakávať rôzne prekvapenia, nečakané až elektrizujúce vzrušenia a náhle zvraty. A tiež malé (deti) a aj väčšie vzbury. Voči autoritám, tradíciám, alebo... len tak, z neustráženej impulzívnosti. Ak uránskym energiám nedáme priestor sa voľne prejaviť, môžu priniesť aj nehody a také zmeny, ktoré už nepôjdu vrátiť naspäť. Buďme preto flexibilní a doprajme si bezstarostné šantenie ako deti :).

 Akcia  -  ZĽAVA  -10%  pokračuje aj v máji
na všetky on-line výklady horoskopov
pri kombinovaných výkladoch ďalšia zľava

Skype, Whats App, mobil

viac info emailom


Astrologické zaujímavosti: Luna bude v pondelok skoro až do polnoci prechádzať Baranom, do štvrtka hodinu aj niečo po polnoci ju nájdeme v Býkovi a do soboty skorého rána v Blížencoch. A potom prakticky celý víkend bude Luna prechádzať znamením Raka.
Až do stredy bude teda v znameniach, kde sa nachádza väčšina planét. Jej konjunkcie s nimi budú pre celkové dianie - a teda aj pre nás, podľa daností v našich Osobných horoskopov - výraznejšie ako inokedy.

V pondelok môžme byť až do poobedia reagovať viac emocionálne, s  výraznejším striedaním nálad, aj behom každej hodiny
Utorok spôsobí, že aj tí uzavretejší budú chcieť byť viac v spoločnosti, najmä tí v trvalých vzťahoch si vychutnajú vrúcnosť a nehu, možno očarením vzniknú aj nejaké nové.
V stredu skoršie ráno bude v znamení Býka na 19. stupni celkovo harmonický nov, môžeme - najmä narodení s výraznejšie obsadenými znameniami zemského a vodného živlu - rátať so šťastnými začiatkami niečoho. Treba si to niečo ale vhodne naplánovať. Šťastie však (konjunkcia Luny s Jupiterom) od poobedia do polnoci dopraje každému...
Vo štvrtok je dobré si naplánovať pracovný obed, okolo poludnia budete naozaj presvedčiví.
Piatok bude taký obyčajnejší, čo treba vybaviť, dohodnúť si nechajte na večer.
Sobotňajšie doobedie môže priniesť rôzne nekonkrétnosti a ilúzie, poobedie a večer zasa hádky a nátlakovosti .
Počas nedele bude nečakane veľa vplyvov, prevažne harmonizujúcich, užime si ich! Večer ale neotvárajme s blízkymi háklivé témy!

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré sa v takomto type predpovedí ani nemôžu pre konkrétnych jednotlivcov zohľadniť.

Prestávate sa vyznať v tom dianí okolo, hľadáte, o čo by ste sa mohli oprieť?
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva.

V ponuke mám aj On-line výklad  Odpovede na otázky  s priaznivou cenou.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 2 2 1 1 4 1
Býk 2 1 1 2 2 1 1
Bli 1 2 2 1 1 3 3
Rak 4 1 1 2 3 3 1
Lev 3 4 4 3 4 3 3
Pa 2 2 2 3 3 3 3
4 2 2 2 2 3 3
Ško 2 4 4 2 2 3 3
Str 2 2 2 4 4 2 2
Koz 3 1 1 3 3 2 2
Vod 2 3 3 3 3 2 2
Ry 2 1 1 1 3 1 1

 

ˆ Milan Jurášek, 05.05.2024


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia