Horoskop na týždeň od 6.6. do 12.6.2016

Využime dar optimizmu, najmä začiatkom týždňa ho budeme mať na rozdávanie. Iní si napravia svoj vzťah s deťmi, ďalších zaujme niečo umelecké. Alebo sami začnú s niečím tvorivým. Už v utorok sa však v našom presadzovaní môže objaviť nejaká brzda, iným niečo zahapruje v partnerstve, alebo ich prejav verejnosť neprijme či odsúdi. Počas štvrtka a piatka si niekto nedokáže kontrolovať tón reči s predstaveným, iní budú chcieť "mať vždy posledné slovo", ďalší môžu hádky priam vyhľadávať. Máme tu však aj ďalšie harmonizujúce dni; v strede týždňa dokážeme nájsť tie správne slová ...

 

 

... vyjadrujúce účasť a pochopenie, počas nedele zasa - tým, ktorí sú na tom horšie ako my - aj nejakým činom pomôžeme. Nedeľa bude pre mnohých aj dňom, keď znenazdajky preskočí nejaká tá povestná iskra. :-) Čiže nejaké aj erotické zblíženie je skoro isté (na 50 percent určite, poznáte ten vtip?). :-)

Astrologické zaujímavosti: Najvýraznejšou astrologickou udalosťou týždňa bude v v pondelok pred polnocou vrcholiaca konjunkcia Slnka s Venušou, jej vplyv sme mohli pocítiť už počas uplynulého víkendu a mnohým z nás pomohol prekonať prevládajúce nepriaznivé vplyvy ostatných planét. Mohol priniesť - a prinášať počas ďalších dní aj bude - optimizmus a dar urobiť radosť druhým. Mnohí pod jeho vplyvom - a tiež pod vplyvom nedeľného novu - začnú niečo nové; niečo čo by sa mohlo dotýkať toho pekného, vznešeného v nás, estetiky, lásky, citov, možno aj nový vzťah. Alebo v tom svojom, zatiaľ nezáväznom, o krôčik pokročia.
Táto konjunkcia je však zároveň jeden z vrcholov dynamického, aj nečakané zmeny prinášajúceho zoskupenia aspektov (štyri kvadratúry a dve opozície) - tzv. Kozmického kríža. Vplyv tohto Kozmického kríža (aspoň časť týchto vplyvov) však bude s pribúdajúcimi dňami slabnúť.

Dorastajúca Luna prejde v pondelok skoro ráno zo znamenia Blížencov do Raka, v stredu ráno do Leva a v piatok poobede do Panny, kde bude až do konca víkendu.
V nedeľu doobeda vytvorí so Slnkom kvadratúru, je to jeden zo štyroch medzných aspektov medzi týmito dvoma kozmickými telesami počas  mesiaca. Netreba sa v ničom unáhlovať, ako sa hovorí "netlačme na pílu", opatrne aj so zdravím, do maxima sa nezaťažujme!
Ďalšie náročnejšie chvíľky, ktoré nám môže okamžitá poloha Luny na určitom miest Zvieratníka počas týždňa priniesť sú: v stredu skoro ráno aj okolo obeda, v piatok celé doobedie, v sobotu večer a v nedeľu po obede.
Naopak niekoľko hodín okolo polnoci z utorka na stredu môže byť pre iných veľkým prínosom.

 Hľadáte optimálne dni pre začatie niečoho? Alebo skôr pre zdarné ukončenie? Príďte sa poradiť, astrológia Vám môže pomôcť!
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklady sa dajú urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre 2016  (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Seminár
 Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop  sme počas prvého májového víkendu absolvovali; ak by bol záujem, môže sa v najbližších týždňoch či mesiacoch zopakovať.

Tie pokračujúce môžu byť buď záverom júna alebo skôr od septembra do decembra. Termíny sa prispôsobia Vášmu záujmu, možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, a aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 2 3 2 2 2
Býk 2 2 2 3 3 3 1
Bli 2 2 2 3 3 3 3
Rak 1 3 4 1 3 3 4
Lev 2 2 1 1 1 3 3
Pa 1 1 2 3 1 1 1
3 3 1 1 1 3 3
Ško 1 1 2 4 2 1 1
Str 3 3 3 3 3 4 4
Koz 4 4 2 2 2 3 3
Vod 2 2 2 2 2 3 3
Ry 2 2 4 4 3 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 15.03.2016


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia