Horoskop na týždeň od 6.8. do 12.8.2018

V pondelok, možno aj v utorok sa budú ťažko rodiť dohody - pracovné partnerské aj rodinné, v druhej polovici týždňa zasa mnohým hrozí citové strádanie alebo sa im snahy o väčšiu mieru slobody nepodarí uskutočniť. Nezabudnime, že zdravá opatrnosť nám pomôže doma, v práci aj v cudzine vyhnúť sa rôznym problémom. Keďže celý týždeň sa nesie v duchu viacerých aspektov partnerských planét - najmä Venuše a Marsa - rátajme nielen s bezproblémovým zoznamovaním, partnerským zbližovaním a ...

... rýchlymi úspechmi u opačného pohlavia (čo samozrejme k dovolenkám patrí), ale tiež s neporozumením, trápením a citovými zraneniami. Samozrejme, nie u každého rovnako, ale podľa daností v našich Osobných horoskopoch. Možno nám pomôže nazrieť do Znamenia a letné lásky  ... A buď nečakať priveľa, alebo - využiť čo "hviezdy" ponúkajú. A v závere týždňa buďme pozornejší pri nákupoch v cudzine na rôznych bazároch ...

Astrologické zaujímavosti: V pondelok ráno prejde Lilit z Kozorožca do Vodnára, pravdepodobne prinesie do vzťahov - na necelý rok - viac chladu a odťažitosti. V utorok po polnoci prechádza z Panny do Váh Venuša, tá nás zasa bude do vzťahov viac tlačiť.
K retrográdnemu Merkúrovi, Marsovi, Saturnovi, Neptúnovi, Plutovi a Chirónovi sa v utorok večer ako siedma retrográdna planéta pridá Urán. Väčší počet planét v retrográdnom pohybe naznačuje väčšiu mieru zvnútornenia (chcenú/nechcenú), budeme sa viac venovať - či mali by sme sa - najmä sami sebe.
V sobotu pár minút pred obedom bude v znamení Leva nov. Tento bude spojený s čiastočným zatmením Slnka (ako tretím v sérii júl -august), a hoci  nebude viditeľné z nášho územia - jeho možné účinky ...
Ako zaujímavosť uvádzam, že zatmenie Slnka viditeľné aj u nás bolo "presne na chlp" aj v roku 1999, tiež 11. augusta, dokonca tiež na 19.-om stupni Leva.

V pondelok nadránom prejde ubúdajúca Luna z Býka do Blížencov, v tomto znamení bude až do stredy rána. Do piatka rána bude v Rakovi a do nedele rána v Levovi. Zvyšnú časť nedele strávi potom Luna v znamení Panny.
Kritické hodiny z hľadiska okamžitej polohy Luny sú v stredu ráno, v piatok ráno a v sobotu ráno. 
Pozitívne vplyvy môže Luna umocniť vo štvrtok skoršie ráno a v nedeľu okolo obeda.    

Usúdili ste, že by bolo dobré pozrieť sa na problém, s ktorým sa práve pasujete z viacerých strán? Aby ste ho dokázali čo najobjektívnejšie vyhodnotiť? A až potom sa správne rozhodnúť?
Astrológia Vám pomôže! Objednajte sa na výklad svojho horoskopu! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 1 2 2 2 2 1
Býk 3 2 3 3 3 3 2
Bli 1 1 2 2 1 1 3
Rak 2 2 4 2 3 3 1
Lev 1 1 2 2 1 1 2
Pa 1 3 2 2 2 2 2
3 1 4 4 1 1 2
Ško 4 4 2 2 5 5 2
Str 4 4 2 2 3 3 3
Koz 2 2 4 4 2 2 1
Vod 2 2 4 4 4 4 2
Ry 3 3 1 1 3 3 2

ˆ Milan Jurášek, 20.06.2018


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia