Horoskop na týždeň od 7.12. do 13.12.2015

Náročnejšie týždne pokračujú, aj tento dá mnohým z nás zabrať. Možno viac, ako tie dva-tri predtým. V každom prípade rátajme, že v prvej polovici týždňa budú pôsobiť agresívne tendencie - také, aké v závere toho minulého -; ak sme sa poučili, ľahšie ich zvládneme! Druhá polovica týždňa môže byť - najmä pre tých, ktorých životným krédom je vyhľadávanie neobvyklých situácií a vzrušenia - až nehodová! Iní urobia všetko - a nebudú si vyberať prostriedky, ani krotiť svoju prudkosť - aby dosiahli to, čo chcú; svoju osobnú slobodu, partnera, zmeny okolo seba podľa svojich predstáv... A teraz to pozitívne: ...

 

... od pondelka do štvrtka môžme využiť svoj osobný magnetizmus, intuíciu a tvorivosť, od štvrtka až do soboty nás čakajú rôzne milé príhody, "kopec" romantiky, ale aj trapasy kvôli nepraktickosti. Umelci - no nielen oni - si prídu naozaj na svoje!

Astrologické zaujímavosti: Prechod planéty z jedného znamenia do nasledujúceho sa dá rátať k výrazným astrologickým udalostiam; tento týždeň prechádza, vo štvrtok nadránom, presne o 3:33 hod. Merkúr zo Strelca (na niečo vyše tri týždne) do znamenia Kozorožca. Až po Nový rok nám prinesie viac praktickosti, aj organizačných schopností.  

V piatok polhodinku pred obedom bude vrcholiť nov - konjunkcia Luny so Slnkom, tento býva už tradične spájaný s novými začiatkami. Urobíme dobre, ak si na tento čas naplánujeme aj nejaký svoj začiatok, malý či väčší, v čomkoľvek. Ak to spustíme primerane razantne i citlivo, budú nejaké zelené bodíky navyše :-) .

 Luna prejde v pondelok hneď poobede z Váh do Škorpióna, v tomto znamení bude až do stredy polhodinku pred polnocou. Nasledujúcim znamením - Strelcom bude prechádzať až do soboty rána a zvyšok víkendu bude Luna v Kozorožcovi.
Z hľadiska okamžitej polohy luny v znameniach a jej aspektov na iné planéty vidím ako možné problematické hodinky v utorok poobede, okolo polnoci zo stredy na štvrtok, v piatok okolo obeda a v nedeľu doobeda.
V sobotu od večera až do polnoci bude naopak vplyv Luny priaznivý a podporí romantické tendencie uvedené vyššie :-), (len aby toho na nás nakoniec nebolo - ako hovoria bratia Česi - přespříliš).

Začínate s niečím novým? Ako termín nového začiatku sa hodí napríklad piatkový nov! Alebo, a lepšie a obsažnejšie, Vám môže pomôcť - nielen určiť vhodné termíny, ale aj nazrieť do Vášho vnútra i s mnohým iným - astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce plánujem na začiatok budúceho roku.  
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 4 4 2 2 4 5
Býk 3 4 4 4 4 2 2
Bli 2 4 4 4 4 2 2
Rak 3 1 1 4 4 2 4
Lev 1 3 3 1 1 2 2
Pa 2 3 3 3 3 1 1
1 2 2 2 2 2 3
Ško 1 2 2 2 2 2 3
Str 2 3 3 4 4 3 3
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 1 3 3 1 1 2 2
Ry 2 2 2 5 5 2 2

 

ˆ Milan Jurášek, 08.09.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia