Horoskop na týždeň od 7.9. do 13.9.2015

Na presvedčivosť a ďalšie pozitívne kvality, ktoré nám pomáhali v závere predchádzajúceho týždňa dosiahnuť svoje sa budeme môcť spoľahnúť aj v prvých dňoch tohto, iní zasa prekvapia novými koncepciami, originalitou i ráznym štartom. Alebo - možno až prehnane - svoju osobnú slobodu povýšia nad všetko ostatné. Dni v strede týždňa môže u mnohých narušiť prílišné vnútorné napätie, nezvládnutá komunikácia aj dusno v osobných vzťahoch. Dôverné veci si nechajte len pre seba! Ani druhá polovica týždňa nemusí byť bezproblémová, nedajte si nikým a ničím jatriť svoje staré rany! Nedeľa ...

 

... a možno aj sobota budú výborné, dokážeme citlivo komunikovať, ľahšie opravíme, čo sa v predchádzajúcich dňoch "akoby samé" zvrzalo.

Astrologické zaujímavosti: Najvýraznejšia zmena astrologickej atmosféry pre tento (ale aj nasledujúce týždne) sa udiala počas predchádzajúcej nedele, po vyše šesť týždňov retrográdna Venuša sa zdanlivo zastavila a vydala sa znovu priamym smerom. Za tieto predchádzajúce týždne sme mali možnosť preskúmať svoje vzťahy k partnerom, ľuďom okolo nás, vlastne ku všetkému; teraz to budeme môcť - ak sme boli pri ich vyhodnotení poctiví - zúročiť.
Viac o prechode retrográdnej Venuše znameniami v predchádzajúcich týždňoch si môžete pozrieť tu, tu, tu aj tu.

Luna bude v pondelok a utorok prechádzať znamením Raka, od stredy skorého rána do piatka poobedia Levom a zvyšok týždňa strávi Luna prechodom znamením Panny. V Panne prebehne v nedeľu ráno aj nov, konjunkcia Slnka a Luny, už tradične spájaná s úspešnými novými začiatkami; nájdime si ten svoj!

Z hľadiska Luny, jej postavenia na určitých stupňoch vyššie uvedených znamení a ňou vytváraných aspektov na iné planéty sa javia na spracovanie náročnejšie okamihy - jedná sa o hodinky, niekedy aj o viac hodín:
pondelňajšie poobedie aj večer a tiež piatok okolo obeda.
Stredajšie ráno môže naopak priať našim zámerom.

Ste rozhodnutí niečo zmeniť, len neviete kedy a ako? Potrebujete "nakopnúť"? Aj v tomto Vám pomôže astrológia, príďte na výklad! 
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života.
Výklad sa dá urobiť aj cez Skype, mobilom či PL.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre (pdf), zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Najbližšie semináre z cyklu Praktická astrológia - cesta sebapoznania,  Základy astrológie, vlastný Osobný horoskop i tie pokračujúce začínajú od konca septembra 2015.
Termíny sa prispôsobia
Vašim možnostiam a požiadavkám. Ozvite sa!

Náplň týchto seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj "na diaľku"- cez Skype, skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.

Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodné termíny, pokojne zavolajte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 1 1 1 2 2
Býk 3 3 4 4 3 3 3
Bli 3 3 1 1 1 3 3
Rak 2 3 2 2 3 2 2
Lev 2 2 2 2 1 2 2
Pa 3 3 2 2 1 2 2
3 3 1 2 1 2 2
Ško 3 3 4 4 3 3 3
Str 3 3 3 3 2 4 4
Koz 2 2 3 3 3 1 1
Vod 3 3 5 5 4 3 3
Ry 2 2 4 3 3 4 4

 

ˆ Milan Jurášek, 22.08.2015


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia