Horoskop na týždeň od 8.1. do 14.1.2018

Máme pred sebou parádny týždeň, harmonickými konšteláciami priam nabitý. Rátajme so zvýšeným záujmom o opačné pohlavie i o nás. Počas víkendových dní však môžeme očakávať aj určité dusná. Podpíše sa na nich Urán, planéta náhlych zmien, technických výdobytkov, intuície a nezávislosti. Kvadratúry, ktoré na Urána vytvoria Venuša aj Slnko dávajú tušiť, že vo vzťahovej oblasti môže dôjsť rôznym nestabilitám, bleskovým zamilovaniam, rýchlym zblíženiam aj rozchodom. U iných sa to prejaví ako výrazné zmeny nálady, tvrdohlavosť, zvýraznenie potreby slobody, vyhľadávanie neobvyklého, príliš originálne výstrelky a rebélie. Pozor na nehody! Rozvaha

... a nadhľad, ku ktorým nás záver týždňa priamo nabáda nám pomôže vyvarovať sa rôznych skratových konaní. Iných zasa ochránia pretrvávajúce  vplyvy zo začiatku týždňa, tie nám budú prinášať optimizmus, radosť zo života, citlivosť na vnímanie kultúry a umenia, pevnú vôľu aj zvýšenú schopnosť regenerácie. U niektorých však tiež aj určité diktátorské tendencie, tak pozor na to!

Astrologické zaujímavosti: Lunu tento týždeň máme až do utorka neskoršieho večera vo Váhach, do piatka rána bude prechádzať Škorpiónom a do nedele večera nasledujúcim znamením Strelca. Zvyšných pár nedeľných hodín bude potom Luna v znamení Kozorožca.
V pondelok večer vytvorí Luna so Slnkom tenznú kvadratúru., ktorá zvyčajne prináša do diania i prežívania rôzne problémy.
Tentokrát je však všeobecná konštelácia prvej polovice týždňa natoľko priaznivá, že sa obávať príliš netreba. Počas nasledujúceho utorka doobedia, v priebehu necelých troch hodín sa vytvoria v znamení Kozorožca hneď tri presné konjunkcie: medzi Slnkom, Venušou a Plutom vzájomne. A štvrtá konjunkcia bude o pár dní tiež v tomto znamení. Rýchly Merkúr prejde vo štvrtok ráno do Kozorožca a v sobotu ráno vytvorí konjunkciu so Saturnom. Už pár týždňov výrazný vplyv znamenia Kozorožca bude tento týždeň spomínanými konjunkciami ešte umocnený.  

Z hľadiska Luny sú citlivé hodiny - "v dobrom aj v zlom" - vo štvrtok okolo obeda. Môžeme teda získať, no aj stratiť. Podľa postojov, nadhľadu aj svojich reakcií ...

Práve si vytyčujete plány na práve začínajúci rok alebo na ešte dlhšie obdobie? iste by sa Vám hodilo rátať aj s tým, čo nemôžete ovplyvniť. Uvažovať aj s vplyvmi hviezd;. kedy, čo, a ako. A astrológia Vám tie vplyvy pomôže nielen odhaliť, ale aj nájsť spôsob, ako s nimi pracovať - využiť tie pozitívne, vyladiť pôsobenie tých druhých.
Objednajte sa na výklad svojho horoskopu! Výklad sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez ez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 4 4 2 2 2 2 2
Býk 3 3 2 2 2 2 2
Bli 2 2 4 3 4 4 4
Rak 4 4 1 1 3 3 3
Lev 3 3 3 3 2 2 2
Pa 3 3 3 1 3 3 3
4 4 3 3 3 3 3
Ško 2 2 1 1 2 2 2
Str 2 2 2 2 2 2 2
Koz 4 4 1 1 2 2 2
Vod 3 3 3 3 2 2 2
Ry 2 2 1 1 3 3 2

ˆ Milan Jurášek, 21.12.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia