Horoskop na týždeň od 8.2. do 14.2.2021

Zasa o niečo ľahší týždeň ako ten predošlý. Vydržme ale v jeho úvode určité neistoty, príp. citový chlad - prejde to! V stredu sa zasa nepúšťajme do nezmyselných slovných súbojov, "neunavujme" okolie svojimi pravdami, nechcime mať vždy posledné slovo. Ako niť sa však týmto týždňom - už od toho minulého - ťahajú rozpory v nás aj okolo nás. Vnútorné napätia medzi tým čo bolo a môže byť, medzi konzervatívnym a novátorským prístupom, postojmi, riešeniami. Nájdime, zvoľme si zlatú strednú cestu! Už od stredy však môžeme rátať aj s tým priaznivým. Začne sa nám dariť ...

... vybavovať, organizovať, kombinovať, úspešne kupovať, predávať aj učiť sa niečo nové, (aj niekoho "ukecať", ak treba :-) ) A vydrží nám to až do nedele :-)

Astrologické zaujímavosti: Už pred pár týždňami som spomínal, že najsilnejšími a najdlhšie trvajúcimi vplyvmi pôsobia konjunkcie planét - keď sa tie nachádzajú na rovnakom mieste horoskopu. A počas tohto týždňa budeme mať konjunkcií požehnane. A všetky v znamení Vodnára - to vplyv tohto znamenia na nás mimoriadne zvýrazní. Na prvé dni týždňa bude pôsobiť - okrem priaznivo pôsobiacej konjunkcie Slnka s Merkúrom - aj konjunkcia z uplynulého víkendu, Venuše so Saturnom, tá však nemáva dobrú povesť.
V druhej polovici týždňa budú konjunkcie presné až štyri. Vo štvrtok dve - večer nov, konjunkcia Slnka a Luny na 24. stupni Vodnára. My sa však viac tešíme na stretnutie Venuše s Jupiterom. Malé šťastie a Veľké šťastie (- názvy podľa tradičnej astrológie) sa poobede spoja na 13. stupni a ponúknu, prihrajú nám niečo mimoriadne. Bude to o nových priateľstvách, partnerstvách, láskach, o šanciach, príležitostiach, výhrach, mimoriadne priaznivých pravdepodobnostiach. (Keď však pôjde šťastie okolo, ruku budeme musieť natiahnuť :-) ) A retrográdny Merkúr tieto vplyvy oživí - konjunkciou s nimi - a natiahne šťastné dni minimálne aj na víkend.

Luna začne svoju púť znameniami v Kozorožcovi, v stredu po polnoci prejde do Vodnára, kde bude až do piatka rána. V nasledujúcich Rybách bude až do nedele poobedia a zvyšných pár hodín nájdeme Lunu už v znamení Barana.

Určité brzdiace vplyvy Luny  sa môžu prejaviť v utorok poobede a večer a tiež  skoro počas celej stredy. Počas štvrtka však Luna všeobecne priaznivú astrologickú atmosféru svojím vplyvom ešte podporí. Sobota poobede a večer je vhodná na meditovanie, rozjímanie, snívanie aj umeleckú tvorbu.

Samozrejme, všetky tu vyššie spomenuté tendencie sú iba všeobecné, na niekoho pôsobia viac, na iného menej. Podľa toho, ako zasahujú do našich Osobných horoskopov.

A možno práve na Vás budú pôsobiť tie všeobecne menej výraznejšie vplyvy, ktoré som ani nespomenul.
Ponúkam Vám služby môjho astrologického poradenstva
.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia omnoho viac.
Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom?
Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, v tejto pohnutej dobe len on-line, individuálne, "na diaľku"- mobilom, cez Skype alebo ináč; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Ak máte záujem, ozvite sa!
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 3 3 3 3 2 2 1
Býk 3 3 4 4 3 3 2
Bli 2 2 1 1 2 3 1
Rak 3 3 3 3 1 2 2
Lev 4 4 4 4 4 4 2
Pa 2 2 2 2 4 4 2
3 3 1 1 2 2 1
Ško 2 2 5 5 2 2 2
Str 2 2 1 1 2 3 1
Koz 2 2 2 2 2 2 2
Vod 2 2 1 1 2 2 1
Ry 2 2 2 2 2 2 1

ˆ Milan Jurášek, 07.02.2021


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia