Horoskop na týždeň od 8.3. do 14.3.2010

Astrologické zaujímavosti: V stredu večer sa Mars konečne - po skoro troch mesiacoch - začne pohybovať priamym smerom (* viac pre astrológov na konci článku). Aj tento týždeň sa ponesie v znamení Rýb, no o niečo menej ako ten minulý. Venuša už prešla z Rýb do znamenia Barana a jej dynamičnosť môže mnohým priniesť - najmä v utorok, štvrtok a piatok - aj vážne problémy. Buďme pozornejší, citlivejší a ústretovejší, kontrolujme svoje vášne, nedovoľme hormónom, aby si s nami robili, čo chcú!

Víkendové dni budú už pokojnejšie, najlepší však bude - i harmonickými dozvukmi z nedele - pondelok.  Počas tohtoročného sviatočného dňa ľahko  nájdeme tie správne slová, ako tým najdôležitejším ženám nášho života vyjaviť, čo pre nás znamenajú, ako ich pochváliť, oceniť i obdarovať.

Ak však máte pocit, že udalosti uplynulých týždňov či mesiacov sa dejú úplne ináč ako by ste chceli či očakávali (alebo, že ste niečo parádne pohnojili a hľadáte, ako to napraviť) príďte na výklad horoskopu; astrológia vám pomôže - výkladom Osobného, Prognostického či Partnerského horoskopu - nájsť súvislosti i východiská. Môj email nájdete nižšie. 

(*Bežne Mars prechádza jedným znamením asi mesiac a pol, celým zverokruhom prejde za asi jeden a pol roka. Po každých dvoch rokoch a pár mesiacoch sa jeho pohyb zdanlivo postupne zastaví, stane sa na pár mesiacov retrográdny (začne sa pohybovať akoby naspäť) a potom zasa priamo. Tým sa jeho pobyt na určitom úseku zverokruhu (asi 20 stupňov) predĺži a vplyv toho znamenia na náš život zvýrazní - lebo v ňom bude niekoľkonásobne dlhšie ako zvyčajne.
Mars prešiel do znamenia Leva v polovici októbra minulého roku, v druhej polovici decembra sa stal retrográdny  a až tento týždeň sa znova obráti - na prvom stupni Leva - do priameho smeru. Znamenie Leva opustí začiatkom júna, v Levovi bude teda skoro sedem mesiacov. Minule sa to udialo - na prelome rokov 2007/2008 - v dvoch znameniach, v Blížencoch a Rakovi, teraz sa to odohráva len v Levovi. Telesno-fyziologická analógia Leva je srdce a krvný obeh. A Marsa akcia, krv, horúčka. Buďme preto - i v nasledujúcich mesiacoch - opatrnejší.)

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 1 3 3 2 2 1 2
Býk 2 3 3 3 3 1 2
Bli 4 3 3 3 3 3 4
Rak 3 4 3 2 3 3 2
Lev 3 3 3 5 5 3 3
Pa 4 2 2 4 4 3 4
4 5 5 2 2 2 4
Ško 2 3 3 5 5 4 3
Str 3 3 3 3 3 3 4
Koz 3 4 4 3 3 3 3
Vod 1 3 3 1 1 1 2
Ry 2 1 1 2 2 1 1

ˆ Milan Jurášek, 17.02.2010


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia