Horoskop na týždeň od 8.5. do 14.5.2017

Astrologická nálada tohto týždňa ako keby kopíruje tú z predchádzajúceho; môžeme naďalej využívať bystrú a originálnu myseľ, novátorsky sa presadzovať, riešiť technické problémy a vytvárať rôzne vízie, no tiež aj opakovane doplácať na svoju tvrdohlavosť a neochotu dať si poradiť. Iní zasa v sebe - najmä počas prvých dní týždňa - vydolujú skryté rezervy a presadia to, na čom im záleží. Teda najmä seba. Od stredy však nastúpi aj iluzórna snaha bojovať za nejaké ideály, alebo sa až fanaticky zasadzovať ...

... o niečo nerealizovateľné. Pozor, nezapleťme sa do nejakého podvodu, nepodľahnime znovu už zvládnutým návykovým tendenciám! Najlepšie dni sú štvrtok a piatok, dokážeme skoro čokoľvek zorganizovať, aj využiť tú najmenšiu šancu. Iní zasa popracujú na svojom sebazdokonaľovaní. A čo víkend? Pekná nedeľa čaká nielen vášnivo zamilovaných :-).  

Astrologické zaujímavosti: O astrologických vplyvoch sa dá povedať, že bude "všetko po starom". Na dianie vo svete i v nás naďalej výrazne vplývajú energie ohnivého Barana i citlivých Rýb. Býk sa tento rok zatiaľ príliš nepresadil, o niečo presvedčivejší bude až počas posledného týždňa svojej vlády.

Luna bude v pondelok a v utorok ráno vo Váhach a až do štvrtka večera v nasledujúcom Škorpiónovi. Do nedele rána bude prechádzať Strelcom a zvyšok víkendu bude potom Luna v znamení Kozorožca.
V stredu večer, tesne pred polnocou bude v znamení Škorpióna aj spln, opozíciu Luny z tohto znamenia a Slnka zo znamenia Býka. Citlivejších ľudí môže tento spln výraznejšie ovplyvniť, zvyčajne negatívne; často prichádza   k emocionálnym skratom a nepredvídateľnému konaniu!

Ďalšie náročnejšie chvíľky nám Luna svojou okamžitou polohou môže zvýrazniť či privodiť - samozrejme v závislosti od nášho Osobného horoskopu - už pár hodín okolo polnoci z pondelka na utorok, vo štvrtok večer, od piatka večera až do soboty rána a tiež počas pár nedeľných hodín pred polnocou.
Prvé nedeľné popolnočné hodiny by nám naopak mohli výhľadovo priniesť niečo pozitívne.

Chystáte sa na nový začiatok? A chceli by ste ho optimálne napasovať, aby to "tutovkovo" vyšlo? Skúste astrológiu! Príďte na výklad, stačí sa ozvať, email nájdete nižšie.
Výklad
sa dá urobiť nielen osobne tu v Bratislave, ale aj on-line, cez skype, mobilom či cez PL - pevnú linku.
Astrologický rozbor Vášho horoskopu - Osobného, Prognostického alebo aj Partnerského a následné výklady Vám odhalia Vaše danosti, potenciál aj temné stránky, priaznivé aj kritické obdobia - ozrejmia Vám mapu Vášho osudu, života. Aj to, čo od partnera - aj potenciálneho - očakávate.
Získate potrebný odstup, nadhľad i pochopenie, ako sa viac vyznať v sebe i v silách, ktoré na nás z okolia pôsobia. Astrologická symbolika dokáže rozoznať a určiť vplyvy, ktoré sú silnejšie ako my, akých oblastí sa budú týkať a najmä v ktorom období do nášho života zasiahnu.
Priblíži Vám tiež kvalitu obdobia, v ktorom sa nachádzate, približne odkedy a najmä dokedy budú tieto vplyvy trvať a aké postoje by bolo možné či správne zaujať. Tiež uvedomiť si pohnútky Vašich najbližších. Poukáže na vhodné riešenia i optimálne kompromisy.
Iným zasa pomôže určiť, aký typ partnera je pre nich vhodný, ako viac svojmu partnerovi rozumieť i spôsob, ako by ste mohli spolu lepšie vychádzať.
Ďalším zasa môže pomôcť rozhodnúť sa medzi dvoma možnosťami, riešeniami, partnermi. Alebo vybrať či nájsť tú menej horšiu alternatívu. 

Alebo patríte skôr k tým hĺbavejším a rozmýšľate, že najlepšie by bolo byť sám sebe astrológom? Ponúkam Vám astrologické sebaspoznávacie semináre, zvyčajne bývajú v termínoch od februára do júna a od septembra do decembra. Sú komorné, pre pár záujemcov, tie úvodné dvojdňové, najbežnejšie sobota + nedeľa, alebo dve soboty po sebe, podľa záujmu.

Náplň astrologických seminárov sa dá absolvovať tiež individuálne, aj on-line, "na diaľku"- cez Skype; skoro kedykoľvek; viem sa Vašim možnostiam prispôsobiť.
Môj email nájdete nižšie, ak potrebujete ďalšie informácie alebo máte návrh na pre Vás vhodný termín, pokojne ma oslovte.

Kvalita jednotlivých dní - známky ako v škole:

1 - výborný, 2 - priaznivý, 3 - dobrý, 4 - nič moc, 5 - kritický

  Po Ut St Št Pi So Ne
Bar 2 2 2 1 2 1 3
Býk 4 4 4 2 2 2 3
Bli 2 2 2 1 2 1 3
Rak 5 2 2 2 2 2 2
Lev 3 5 5 4 3 3 3
Pa 4 2 2 2 3 3 3
4 4 4 2 2 2 5
Ško 2 2 2 2 4 2 2
Str 1 2 2 1 1 1 3
Koz 3 2 2 1 2 2 2
Vod 1 3 3 1 1 1 2
Ry 2 2 2 2 3 3 3

ˆ Milan Jurášek, 16.03.2017


  Máj, lásky čas
Prichádza obdobie, keď sa v nás prebúdzajú sily prírody, viac túžime po prítomnosti opačného pohlavia, po dotykoch a dôvernostiach; po tom, aby nás niekto vypočul a porozumel našej duši.

O erotickej nálade leta,
o hravosti, flirtoch, láske a sexe

Znamenia a jarné lásky
Jar je už dávno tu. 20. marca prešlo Slnko do znamenia Barana. Začal nový astrologický rok, astronomická i astrologická jar. Je teda tu a s ňou i naše lásky. Chcete vedieť, čo nás počas jarných mesiacov čaká, kedy vyraziť na lov, kedy dať prednosť romantike a kedy zostať radšej doma?

Znamenia a letné lásky
Slnko prešlo do znamenia Raka a tým začalo astronomické a astrologické leto. Viete, čo všetko vám Venuša a Mars, hlavné planéty harmónie a nadväzovania vzťahov na nasledujúce mesiace prichystali?

Znamenia a jesenné lásky
Slnko prešlo do znamenia Váh. Na severnej pologuli končí leto a začína jeseň. Svoju jar, leto i jeseň však majú aj lásky.
Nezrelá láska hovorí:
Milujem ťa, pretože ťa potrebujem.
Zrelá láska:
Potrebujem ťa, pretože ťa milujem.
Erich Fromm (psychoanalytik)

Znamenia a zimné lásky
Slnko prešlo do znamenia Kozorožca, tým začala astronomická a astrologická zima.
Láska kvitne v každom veku a praje jej každé ročné obdobie; nech sú teda pre vás dni dostatočne dlhé - a noci tiež.


Astrológia a astronómia - dve sestry, ktoré málokedy vedia nájsť spoločnú reč
- úchvatný pohľad na planéty Slnečnej sústavy a vzájomný pomer ich veľkostí

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj - Heraklove úlohy (séria článkov)
Skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu, ako ich vidí známa anglická ezoterička Alice Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules.

Astrológia vychádza z toho, že kvalita času nie je stále rovnaká, že sa každým okamihom mení. Astrológia popisuje povahové vlastnosti ľudí prostredníctvom symbolov. Astrologický horoskop potom tieto symboly interpretuje.

Horoskopy, ktoré tu nájdete vám možno pomôžu odhaliť, aké vlastnosti sú pre vás typické. V rubrike horoskopy nájdete horoskop aj pre vaše znamenie.

Astrológ Milan Jurášek pre vás pripravuje horoskopy a tak sa a môžete o sebe dozvedieť niečo, čo vám umožní – ak budete chcieť – stať sa lepšími.

Ak chcete Osobný horoskop, podrobný a len pre vás, vypracujem vám ho.

Na tomto webe nájdete aj informácie na tému joga. Joga môže pomôcť nielen pri zdravotných problémoch, spôsobených nezdravým spôsobom života, ale aj nájsť novú životnú orientáciu, naplnenie svojho duchovného rozmeru a sústrediť sa na to podstatné.

Ak vás joga zaujíma, môžete sa prihlásiť na naše kurzy a cvičenia jogy a stretnúť sa s nami.

Joga a etika - Jama a Nijama
Joga je omnoho viac ako telesné cvičenia - séria článkov o etických princípoch jogy.


Navigácia